پیشنهاد مقام گردشگری مالزی به ایران برای جذب بیشتر گردشگر خارجی

كوالالامپور – ایرنا – رییس انجمن تورها و آژانس های گردشگری مالزی روز جمعه تنها راه حل ایجاد تعادل بین تعداد گردشگرانی كه از ایران به مالزی سفر می كنند با گردشگران مالزیایی عازم ایران را ارائه بسته های رقابتی گردشگری با قیمت مناسب و تخفیف دار به وسیله شركت های ایرانی اعلام كرد.

'حمزه رحمت' رییس انجمن تورها و آژآنس های گردشگری مالزی روز جمعه در حاشیه نمایشگاه گردشگری این كشور در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص ایجاد تعادل در تعداد گردشگران بین دو كشور، گفت كه تنها راه ایجاد این تعادل ارائه بسته های رقابتی است كه كمتر شركت های ایرانی ارائه و یا تبلیغ كرده اند.
در این دوره از نمایشگاه گردشگری مالزی نیز در غرفه ایران تصاویر از اماكن گردشگری و صنایع دستی كشورمان عرضه شده است، اما خبری از ارائه بسته های ارزان قیمت گردشگری برای جذب گردشگر خارجی نیست.
غرفه ایران تلاش كرده است در این دوره به معرفی جاذبه های گردشگری كشور بپردازد، در حالی كه یك شركت گردشگری مالزی بسته سه هزار و 410 تا پنج هزار و 280 رینگیتی را برای سفر به ایران ارائه كرده است. در كنار این بسته، سفر به دبی با دستكم یكهزار و 500 رینگیت و سفر به تركیه با دو هزار و 20 رینگیت عرضه شده است. (هر رینگیت برابر با حدود هشت هزار و 800 ریال است)
رییس انجمن تورها و آژآنس های گردشگری مالزی گفت ایران تاكنون چندین بار در نمایشگاه گردشگری مالزی شركت كرده كه امیداوریم این حضور تداوم یابد و باید بسته های ارزان قیمت برای جذب گردشگر مالزیایی را در نظر گرفت.
وی گفت: اگر ایران خواستار جذب گردشگر از مالزی است بهتر است كه به صورت مداوم و جدی در این نمایشگاه حضور داشته باشد و به ارائه محصولات خود بپرازد.
'حمزه رحمت' در ادامه با تاكید بر اینكه حضور در این نمایشگاه مهمترین نكته است، گفت: مكان قرارگیری و اندازه غرفه مساله مهمی نیست، اما مهم این است كه چه اطلاعاتی از صنعت گردشگری ایران به مخاطبان ارائه می شود و اگر این رویه به صورت درست انجام شد، نقاط گردشگری ایران به تدریج برای مخاطبان شناخته می شود و افزایش جذب گردشگر مالزیایی را بدنبال دارد.
وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد ارائه راهكاری جهت متعادل كردن تعداد گردشگران بین دو كشور، گفت: مساله اصلی ارائه بسته های گردشگری با تخفیف های مناسب است كه زمینه خرید این گونه بسته ها را از سوی گردشگران مالزی فراهم كند.
ایران سالانه به طور متوسط میزبان یكهزار مالزیایی است كه با روادید گردشگری وارد كشورمان می شوند، اما سالانه بیش از 70 هزار گردشگر ایرانی به مالزی سفر می كنند.
ایران، اندونزی و مكزیك امسال به عنوان مقصدهای گردشگری جدید مالزی انتخاب و معرفی شد و تركیه نیز مقصد ویژه گردشگری مالزی در اروپا شد.
ایرانیان سال گذشته میلادی به عنوان دومین گروه پرجمعیت گردشگران مالزی از غرب آسیا شناخته شدند و با 72 هزار و 264 گردشگر حدود 159 میلیون و 476 هزار و 324 دلار درآمد برای دولت مالزی ایجاد كردند.
آساق**241**1611