جذب بیش از 100 بهورز درخانه های بهداشت چهارمحال وبختیاری ضروری است

شهركرد- ایرنا- مدیرستاد گسترش شبكه معاونت بهداشتی ودرمانی دانشگاه علوم پزشكی وخدمات بهداشتی ودرمانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینكه این استان با كمبود بهورز در خانه های بهداشت مواجه است بر لزوم جذب بیش از 100 بهورز جدید برای حل مشكلات بهداشتی مناطق محروم تاكید كرد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی وخدمات بهداشتی ودرمانی استان، محمد خاكسار روز پنجشنبه به مناسبت روز بهورز اظهارداشت: هم اكنون 57 پست بلاتصدی بهورزی در استان وجود دارد.
وی همچنین ادامه داد: بازنشسته شدن 48 نفر از نیروهای بهورز تا دو سال آینده نیز ضرورت جذب نیروهای جدید را دوچندان می سازد .
خاكسار محل خدمت بهورزان را خانه های بهداشت عنوان كرد و افزود: بهورزان از نیروهای بومی روستا گزینش می شوند تا ضمن آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم منطقه، كارایی لازم برای برقراری ارتباط با ساكنان روستا و ارائه خدمات تعریف شده در حیطه وظایفشان را داشته باشند.
وی شناسایی جمعیت جغرافیایی روستا، جمع آوری اطلاعات آماری جمعیت زیرپوشش خانه بهداشت و تهیه پرونده خانوار، ارائه خدمات بهداشت خانواده، محیط و بهداشت مدارس، كمك های اولیه و آموزش بهداشت در تمام زمینه های بهداشتی بر حسب وظیفه را از فعالیت های بهورزان عنوان كرد.
وی، با تقدیر از تلاش تمامی بهورزان شاغل در مراكز بهداشتی و درمانی استان، با تاكید بر جایگاه شغلی و حساسیت حرفه بهورزی در حوزه سلامت جامعه، از آنان خواست تا با ارائه خدمات كیفی و تلاش در راستای ارتقای سطح خدمات در افزایش رضایتمندی مردم بخصوص در مناطق محروم و پیشبرد اهداف سیستم بهداشت و درمان كوشا باشند.
هم اكنون 612 بهورز در خانه های بهداشت استان به نیازمندان خدمات ارائه می كنند كه بیش از 70درصد از این جمعیت را زنان شامل می شوند.
دوازدهم شهریورماه با عنوان روز بهورز نامگذاری شده است.
8125/ 6014/