ابراز نگراني سازمان ملل از شيوع بيماري هاي مسري در اردوگاه يارموك

نيويورك-ايرنا- دفتر هماهنگي كمك هاي اضطراري سازمان ملل باهشدار در مورد شيوع بيماري هاي مسري در اردوگاه هاي پناهندگان فلسطيني در سوريه اعلام كرد كه در روز هاي اخير 9 نفر ديگر از پناهندگان فلسطيني اردوگاه يارموك به بيماري حصبه مبتلا شده اند.

دفتر هماهنگي كميته كمك هاي اضطراري سازمان ملل به پناهندگان فلسطيني در خاور نزديك «انروا» با انتشار گزارشي اعلام كرد كه مددكاران بهداشتي اين كميته در روز هاي اخير به 9 مورد تازه ازبيماري حصبه و يك مورد مشكوك به بيماري گال در ميان پناهندگان فلسطيني اردوگاه يارموك برخورده اند.
كميته مذكور ياد آور شده است كه با ادامه گرماي شديد تابستاني در مناطق مذكور روز سه شنبه مسئولين اين كميته اقدام به استقرار يك واحد موقت درماني در شهر يلدا كرده و تا كنون 330 نفر از بيماران اين شهر را زير پوشش خدمات درماني خود قرار داده اند.
انروا با ابراز نگراني نسبت به محدوديت هاي شديد تاسيسات ومايحتاج بهداشتي در اردوگاه هاي فلسطينيان در سوريه و نبود امكان پاسخگويي به نياز هاي بهداشتي اين پناهندگان خواستار تقويت امكانات اين كميته از سوي جامعه بين المللي و جلوگيري از بروزبحران هاي شديد بهداشتي در ميان آن ها شده است.
اين كميته تصريح كرده است كه ادامه عمليات انسان دوستانه اخير بدون همكاري و كمك مسئولين دولت دمشق براي آن ها امكان پذير نبوده است.
انروا بارديگر با بيان اين كه درحال حاضر 95 در صد از پناهندگان فلسطيني مقيم سوريه به كمك هاي غذايي و درماني اين نهاد نياز فوري دارند اعلام كرد، تا كنون فقط 31 در صد از بودجه درخواستي اين نهاد براي كمك به پناهندگان سوري تامين شده و بدون تامين اين بودجه ادامه اين كمك ها با مشكلات و پيچيدگي هاي زيادي رو به رو خواهد شد.
اروپام-4-541**1613

سرخط اخبار جهان