دولت تدبير و اميد سفير ايران در دو كشور آسيايي را از كردستان انتخاب كرد

سنندج- ايرنا- دولت تدبير و اميد در راستاي تحقق وعده هاي خود به مردم كردستان، سفير دو كشور آسيايي ويتنام و كامبوج را از ميان نيروهاي كُرد اهل سنت استان كردستان انتخاب كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا دكتر صالح اديبي كه پيش از اين رياست بنياد نخبگان استان كردستان را بر عهده داشت از سوي دولت تدبير و اميد به عنوان اولين سفير كُرد اهل سنت انتخاب شد.
صالح اديبي روز سه شنبه در جريان برگزاري جلسه شوراي اداري استان كردستان از اعتماد نظام جمهوري اسلامي و دولت تدبير و اميد به يك نيروي كُرد اهل سنت قدرداني كرد و اظهار اميدواري نمود نماينده شايسته اي براي ملت ايران و بخصوص مردم كردستان در عرصه بين المللي باشد.
او با بيان اينكه پروسه سفير شدنم به زمان فعاليت دولت تدبير و اميد بر مي گردد گفت: در ابتدا براي سفارت جمهوري اسلامي ايران در استراليا مطرح شدم اما بعد قرار شد يك نيروي اهل سنت براي منطقه ويتنام و كامبوج به واسطه حضور مسلمانان اهل سنت در آن منطقه انتخاب شود كه قرعه به نامم افتاد.
او با اشاره به اينكه فرايند سفير شدن بنده قبل از سفر رييس جمهوري به كردستان در جريان بود گفت: از انجاييكه كار هنوز تمام نشده بود رييس جمهوري در سفر به كردستان از اعلام ان خوداري كرد تا كار به اتمام برسد.
سفير ايران در ويتنام و كامبوج صداقت و راستي را ويژگي بارز دولت تدبير و اميد دانست و گفت: اين دولت اهل هياهو و تبليغات نيست و بنا دارد با مردم رو راست باشد.
او انتخاب يك سفير از ميان كردهاي اهل سنت را اقدامي شايسته از طرف رئيس جمهوري و دولت دانست و گفت: دكتر روحاني با اين اقدام تحقق وعده هاي خود به مردم كردستان را ثابت كرد.
او اظهار اميدواري كرد با اين انتخاب روند ورود نيروهاي كُرد اهل سنت در پست هاي مديريتي كشور هموار شود.ك/3
3033/1904