۱۰ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۰۰
کد خبر: 81744195
۰ نفر
شهر مقدس قم قطب جهان تشيع است

قم ايرنا- آيت الله حسين وحيد خراساني از مراجع تقليد با اشاره به اينكه مذهب و مملكت به قم وابسته است و اينجا مركز ايران و قطب جهان تشيع به شمار مي‌رود، گفت: بايد ابتدا مذهب شيعه احيا شود و پس از اقامه دين، به مشكلات مردم رسيدگي شود.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني شهرداري قم، وي روز سه شنبه در ديدار شهردار و رييس شوراي اسلامي شهر قم افزود: قم داراي دو خصوصيت مهم است، در وهله اول عش آل محمد(ص) است و در وهله دوم اين شهر مركز حوزه علميه تمام جهان تشيع به شمار مي‌رود.
وي گفت: يعني اينكه حوزه قم امروز طراز اول تشيع در دنيا است و از كشورهاي مختلف و ممالك اسلامي به اين حوزه مراجعه مي‌كنند.
اين مرجع تقليد با بيان اينكه خدمت به قم امري بسيار مهم است و بايد در اين شهر به گونه‌اي عمل كنيد كه مذهب هرچه بيشتر احيا شود، تصريح كرد: مهم‌ترين عمل احياي امر آل محمد(ص)‌ است و بايد مراسم‌هاي شهادت حضرت زهرا(س)، حضرت علي(ع) و امام صادق(ع) به شكل بسيار با شكوهي برگزار شود.
وي خطاب به شهردار قم گفت: حال كه شما فرزند پيامبر هستيد بايد در اين عرصه مضاعف وارد عمل شده و مراسم‌هاي ديني با شكوه بسيار بيشتري برگزار شود.
آيت‌الله وحيد خراساني اظهار كرد: اگر مي‌خواهيد در امور موفق باشيد بايد خودتان و كارمندان شهرداري هر روز قدري از قرآن را خوانده و آن را به امام زمان(عج) هديه كنند. ك/1
7401/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها