ورود رسمي نيروهاي روسيه به نبرد سوريه در حمايت از اسد

تهران – ايرنا – يك روزنامه صهيونيستي روز دوشنبه مدعي شد: روسيه در حال آماده شدن براي آغاز حملات هوايي به مواضع و پايگاه هاي تروريست ها در خاك سوريه در روزهاي آتي است.

به نوشته پايگاه خبري عرب 21 به نقل از سرمقاله روزنامه صهيونيستي يديوت آحارنوت، ايران و روسيه براي حمايت از دولت سوريه توافق كرده اند.
به نوشته الكس فيشمن تحليلگر اين روزنامه صهيونيستي، نيروي هوايي ارتش روسيه در روزهاي آتي براي اولين بار با اطلاع آمريكا وارد حريم هوايي سوريه خواهد شد.
فيشمن به نقل از ديپلمات هاي غربي نوشت: شماري از هواپيماهاي جنگنده بمب افكن روسي در حال حاضر در فرودگاه دمشق مستقر و آماده شده اند تا در رزوهاي آتي عمليات هوايي خود را با بمباران مواضع گروهك تروريستي داعش و ديگر گروه هاي تروريستي فعال در خاك سوريه و نيز با حمايت تداركاتي و فني خود از ارتش سوريه آغاز كنند.
اين تحليلگر در ادامه مقاله خود مي افزايد: روسيه در حالي قرار است دست به اين اقدام بزند كه به گفته مقام هاي مسكو، اين كشور تصميم دارد در آينده نزديك جنگنده هاي ميگ - 29 و نيز هواپيماهاي آموزشي ياك -130 كه مي تواند در بمباران هوايي نيز مورد استفاده قرار گيرد، براي ارتش سوريه ارسال كند.
به نظر فيشمن، اين اقدام روسيه و نيز حمله هوايي احتمالي اين كشور به مواضع گروهك هاي تروريستي در سوريه، قواعد بازي را در خاورميانه تغيير خواهد داد.
وي مي نويسد: روسيه و ايران در حمايت از دولت سوريه براي مبارزه با گروهك هاي تروريستي اتفاق نظر دارند و به نظر مي رسد كه روسيه و آمريكا نيز سياست هاي خود را در باره مبارزه با تروريسم در منطقه، با ايران هماهنگ ساخته اند و واشنگتن به ويژه نقش ايران را در مبارزه با تروريسم حداقل در عراق، بسيار مهم و حايز اهميت مي داند.
روسيه در حال حاضر به دولت سوريه كمك تسليحاتي مي كند و در حال بررسي براي يافتن بندر امني در سواحل سوريه در كنار بندر طرطوس در درياي مديترانه است.
فيشمن در پايان مي نويسد: بدين ترتيب ائتلاف روسي – ايراني در كنار ائتلاف كشورهاي غربي و عربي منطقه به سركردگي آمريكا در حال شكل گيري است و ايران از نظر قدرت هاي جهاني به محور مركزي براي از بين بردن مشكلات خاورميانه تبديل شده است.
مسكو تا كنون درباره اين خبر به طور رسمي اعلام نظر نكرده است.
خاورم**9365**1486**1144