نمايشگاه پوستر هنرمندان بين المللي جنبش وال استريت در حوزه هنري

تهران-ايرنا- نمايشگاه هنر اعتراض كه منتخب پوسترهاي جنبش اشغال در آمريكاست، در آستانه سالگرد جنبش اشغال وال ‌استريت در حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي برپا شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگي ايرنا، اين نمايشگاه شامل 36 پوستر طراحي ‌شده توسط هنرمندان بين ‌المللي همراه با اين جنبش است كه بيشتر آن ‌ها از ايالات متحده آمريكا هستند.
آنچه نمايشگاه هنر اعتراض را به نمايشگاهي مفيد براي هنرمندان، هنرجويان و كارشناسان علوم اجتماعي و سياسي جذاب مي كند، اين است كه نام هنرمندان و عنوان اثرشان در كنار هر يك از پوستر‌ها ذكر شده تا هنرمندان و مخاطبان ايراني بتوانند با آن‌ ها آشنايي پيدا كنند.
به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي، ري كراس، جاش مك في، رينا دين، كاترين بال، ناويا نارودريگز، راب شريدان، استيو آلفارو، بيژن خدابنده، آرون كوهن، جيمي هندن، كالين اسميت و ... هنرمنداني هستند كه آثارشان در اين نمايشگاه به چشم مي‌خورد.
شعارهايي كه در اين پوسترها به كار گرفته شده، بسيار تامل‌ انگيز هستند و نشان‌ دهنده كاربرد هنر براي اهداف اجتماعي به شمار مي روند.
از جمله اين شعارها مي‌ توان به اين موارد اشاره كرد: هي وال استريت! آيا آنقدر كوري كه نمي‌تواني ببيني؟، پول بيش از اندازه حرف مي‌زند، ثروتمندان را بخوريد پيش از آن كه شما را بخورند، آغاز نزديك است، فقرت را به من بده، ما طعمه نيستيم، درود بر همياري، با همديگر اشغال كنيم، شركت‌ها را تعطيل كنيد، جنگ با زنان جنگي با همه است و ...
نمايشگاه جنبش اشغال وال استريت به همت مركز هنرهاي تجسمي حوزه هنري و با همكاري سعيد خاوري ‌نژاد پژوهشگر هنرهاي تجسمي برپا شده است. به گفته اين مترجم و پژوهشگر، نمايشگاه هنر اعتراض محصول پژوهشي درخصوص ابعاد هنري جنبش اشغال وال‌ استريت است كه منجر به برگزاري نمايشگاه پوسترهاي طراحي شده توسط هنرمندان بين‌ المللي شد.
اين نمايشگاه مشتمل بر پوسترهايي در قطع 100 در 70 است كه تا 25 شهريورماه در گالري ابوالفضل عالي حوزه هنري برپا خواهد بود و هنرجويان و دانشجويان علوم سياسي و اجتماعي مي‌ توانند براي بازديد از اين پوسترها به خيابان سميه، نرسيده به خيابان حافظ، حوزه هنري انقلاب اسلامي، مراجعه كنند.
فراهنگ**9338**1027