۸ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۰۹
کد خبر: 81740752
۰ نفر
نمايش 400 عكس از جهان پهلوان تختي

تهران -ايرنا -نمايشگاه عكس جهان پهلوان تختي با ارائه 400 عكس از اين قهرمان كشتي در تهران برپا شد.

به گزارش روز يكشنبه گروه فرهنگي ايرنا، در اين نمايشگاه مجموعه اي از عكس هاي اين قهرمان كشتي كه درسال هاي گذشته توسط عباس خجسته جمع آوري شده است در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومي گالري شيث نمايشگاه عكس‌ هاي غلامرضا تختي از 5 تا 18 شهريور از ساعت 16 تا 20 در اين گالري به نشاني چهارراه وليعصر، ضلع جنوبي پارك دانشجو، برپا است.

**رونمايي از آثار جديد محمود فرشچيان
سيد حسن صائب به نمايندگي از محمود فرشچيان از رونمايي دو اثر فاخر و نفيس وي به نام هاي شام غريبان و آسمان چهارم در موزه استاد محمود فرشچيان خبر داد.
وي اظهار داشت: يكشنبه آينده 15 شهريور ماه در موزه استاد محمود فرشچيان واقع در كاخ موزه سعدآباد، در ساعت 17 با حضور فرهيختگان علم و هنر و دوستداران هنر و استاد محمود فرشچيان از دو اثر فاخر رونمايي شود.
به گزارش موزه استاد فرشچيان، محمود فرشچيان استاد بزرگ حوزه نقاشي سال 1308 در اصفهان زاده شد.آثار او از شعر كلاسيك، ادبيات، قرآن، كتاب مقدس مسيحيان و يهوديان، و همچنين تخيل عميق خود پرورش يافته است.
فرشچيان نقش مهمي در معرفي هنر ايران به صحنه بين‌المللي هنر ايفا كرده است. كتاب‌ها و مقالات منتشر شده بي شماري در مورد آثار استاد فرشچيان وجود دارد.
فراهنگ**9338**1569