برگزاري هفت كارگاه طرح ضيافت انديشه اساتيد در دانشگاه هاي آزاد گيلان

رشت - ايرنا - مسوول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي گيلان از برگزاري هفت كارگاه طرح ضيافت انديشه اساتيد طي تابستان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين علي كريميان روز يكشنبه در مراسم برگزاري اين كارگاه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت افزود: طرح دانش افزايي و توانمندسازي اساتيد در قالب طرح ضيافت انديشه در دانشگاه آزاد اسلامي در راستاي سند چشم انداز توسعه كشور به اجرا درآمده است.
وي بيان كرد: طي اين مدت 200 نفر از استادان و نخبگان دانشگاهي در طرح ضيافت انديشه دانشگاه هاي آزاد اسلامي واحد رشت، لاهيجان، آستارا و واحد فومن و شفت شركت داشته اند.
وي اضافه كرد: شركت كنندگان در طرح ضيافت انديشه استادان و نخبگان دانشگاهي آزاد اسلامي با معرفت ديني و سياسي، محتواي فلسفه تعليم و تربيت، انديشه سياسي و ديپلماسي و معرفت شناسي آشنا مي شوند.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت نيز در اين آيين افتتاح اين كارگاه گفت: برنامه هاي اسلامي و سياسي مانند طرح ضيافت انديشه موجب گردهم آمدن اساتيد و نخبگان دانشگاهي در محيط هاي مقدس و معنوي، در فضايي پرطراوات و سرشار از شادابي، خودسازي و تهذيب مي شود.
مجتبي ملكي چوبري افزود: طرح ضيافت انديشه يك فضاي دلنشين و معنوي است كه اساتيد فرصت مناسبي پيدا مي كنند تا ضمن كسب هرچه بيشتر معارف اسلامي، قرآني و سياسي و آشنايي با فضاي نظام سياسي و اسلامي و نگاه عميق به جريانات فكري و فرهنگي به بيان ديدگاه هاي خود در اين خصوص پرداخته و در يك محيط باز و آزاد به بحث و تبادل نظر پيرامون اين مباحث بپردازند.
وي اضافه كرد: با توجه به اهميت و جايگاه اساتيد در تربيت دانشجويان و جوانان مومن و متخصص و كارآمد در تحقق ايده دانشگاه آزاد اسلامي و نيل به اهداف سند چشم انداز توسعه، طرح دانش افزايي و توانمندسازي استادان در قالب طرح ضيافت انديشه اجرا مي شود.
وي ادامه داد: ارتقا مستمر علمي، معرفتي، فرهنگي و مهارتي اساتيد در راستاي پاسخگويي به نيازها و اولويت هاي آموزشي، پژوهشي و تربيتي جامعه و تقويت روحيه خودباوري در قالب طرح هاي مختلف دانش افزايي و معرفت افزايي و ... از اهداف اصلي اين اجراي طرح ضيافت انديشه است.
به گفته رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت، 25نفر از استادان عضو هيات علمي اين واحد دانشگاهي در طرح ضيافت انديشه از هشت تا يازدهم شهريور ماه جاري شركت دارند.
در كارگاه طرح ضيافت انديشه واحد فومن و شفت، دكتر محمدكاظم كاوه پيشقدم عضو هيات علمي دانشگاه شيراز مطالب تخصصي در قالب كارگاه ياد شده ارائه مي كند.
دانشگاه آزاد اسلامي در گيلان داراي 15 مركز و واحد دانشگاهي است.
شهرستان فومن در 25 كيلومتري غرب مركز استان گيلان قرار دارد.ك/2
7294/ 6158