۶ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۱۴
کد خبر: 81737823
۰ نفر
استاندار قزوين: تاكيد به ورزش امر به معروف است

قزوين-ايرنا- استاندار قزوين تاكيد به ورزش را امر به معروف دانست و از روحانيون خواست تا در توسعه و ترويج فرهنگ ورزش همگاني در جامعه تلاش كنند.

به گزارش روز جمعه ايرنا به نقل از روابط عمومي استانداري، مرتضي روزبه در نشست شوراي اقامه نماز كه با حضور نماينده ولي فقيه در استان ،جمعي از مديران دستگاه ها و ائمه جماعات و خادمين نماز صبح مساجد در مسجد شيخ الاسلام برگزار شد، افزود: امروز ورزش در گستره و دايره امر به معروف است كه بايد نسبت به ان اهتمام جدي داشت.
وي افزود: آمارها نشان مي دهد وضعيت سلامت جامعه خيلي نگران كننده شده است و اين به دليل سبك زندگي ماشيني مي باشد.
استاندار قزوين اظهار كرد: سهل الوصول ترين و ارزان ترين راه براي پيشگيري از امراض و آسيب هاي جسمي ،تحرك و توسعه ورزش همگاني است.
نماينده عالي دولت در استان قزوين همچنين گفت: مساجد و اماكن مذهبي ظرفيت بي نظيري براي تبيين، تشريح و ترويج ورزش همگاني محسوب مي شوند كه بايد از آنها استفاده كرد.
استاندار قزوين تصريح كرد: روحانيت مثل بسياري از عرصه ها بايد در ترويج فرهنگ ورزش نيز پيشتاز باشند و قدم هاي جدي و عملياتي در اين حوزه بردارد و مردم به اين كار تشويق كند.
وي گفت: سيره مقام معظم رهبري تاكيد و اقدام جدي مسوولان بر ورزش همگاني است و از ظرفيت رسانه هاي جمعي نيز براي توسعه و ترويج اين معروف بايد استفاده شود.
گفتني است در اين نشست پس از بحث و بررسي درخصوص راهكارهاي اجرائي جشنواره خاطره و شعر نماز در ادامه از ائمه جماعات و خادمين نماز صبح مساجد قزوين تقدير به عمل آمد.
3013/ 6128