هشت طرح با حضور وزیر كشور در چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسید

شهركرد - ایرنا - همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، در جریان سفر روز پنجشنبه وزیر كشور به چهارمحال و بختیاری، هشت طرح عمرانی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، در این آیین طرح تولید نان صنعتی و سنتی در شهرك صنعتی سفید دشت از توابع شهرستان بروجن و هفت طرح عمرانی دیگر به بهره برداری رسید.
كارخانه تولید نان صنعتی و سنتی سفید دشت بروجن با ظرفیت اسمی 31 هزار و 500 تن تولید نان و 48 میلیارد ریال سرمایه گذاری برای 300 نفر ایجاد اشتغال كرده است.
معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری طرح واریانت گردنه قامشلو در مسیر ارتباطی شهرستان بروجن به استان اصفهان با 35 میلیارد ریال اعتبار و بهسازی و آسفالت 80 كیلومتر راه ارتباطی با 58 میلیارد و 600 میلیون ریال را از دیگر طرح هایی دانست كه امروز در سفر وزیر كشور به بهره برداری رسیده است.
گودرز امیری در حاشیه افتتاح این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: بهره برداری از طرح های كشاورزی در یكهزار و 139 هكتار اراضی با 585 میلیارد و 182 میلیون ریال، اجرای 14 طرح هادی روستایی با 41 میلیارد و 815 میلیون ریال، مجتمع آبرسانی 'اوره و بارز' برای آبرسانی به 22 روستا و طرح گازرسانی روستاهای بخش منچ شهرستان لردگان با 57 میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح های بهره برداری شده است.
وی ادامه داد: شركت ذوب و ریخته گری شمش های فولادی در شهرك صنعتی سفید دشت شهرستان بروجن با ظرفیت 70 هزار تن و سرمایه گذاری 23 میلیارد ریالی از دیگر طرح هایی است كه به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: با بهره بردای از این شركت زمینه اشتغال بیش از 50 نفر در شهرستان بروجن فراهم شده است.
حدود یك هزار و 250 واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارند.
حضور در شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری از مهمترین برنامه های سفر یك روزه وزیر كشور به این استان است.
هفته اول شهریورماه به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر به عنوان هفته دولت نام گرفته است.
سفید دشت از توابع شهرستان بروجن در حدود 50 كیلومتری مركز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.ك/2
7361/ 6014/1904