هشت طرح باحضور وزير كشور درچهارمحال وبختياري بهره برداري شد

شهركرد - ايرنا - همزمان با پنجمين روز ازهفته دولت، در جريان سفر روز پنجشنبه وزير كشور به چهارمحال و بختياري، بهره برداري از هشت طرح عمراني به صورت نمادين انجام شد.

به گزارش ايرنا، طرح توليد نان صنعتي و سنتي در شهرك صنعتي سفيد دشت از توابع شهرستان بروجن و هشت طرح عمراني ديگر عصر پنجشنبه با حضور وزير كشور رسما به بهره برداري رسيد.
كارخانه توليد نان صنعتي و سنتي سفيد دشت بروجن با ظرفيت اسمي 31 هزار و 500 تن توليد نان و 48 ميليارد ريال سرمايه گذاري براي 300 نفر ايجاد اشتغال كرده است.
معاون امور عمراني استاندار چهارمحال و بختياري طرح واريانت گردنه قامشلو در مسير ارتباطي شهرستان بروجن به استان اصفهان با 35 ميليارد ريال اعتبار و بهسازي و آسفالت 80 كيلومتر راه ارتباطي با 58 ميليارد و 600 ميليون ريال را از ديگر طرح هايي دانست كه امروز به مناسبت سفر وزير كشور بهره برداري شده است.
گودرز اميري در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بهره برداري از طرح هاي كشاورزي در يكهزار و 139 هكتار اراضي با 585 ميليارد و 182 ميليون ريال، اجراي 14 طرح هادي روستاي با 41 ميليارد و 815 ميليون ريال، مجتمع آبرساني 'اوره و بارز' براي آبرساني به 22 روستا و طرح گازرساني روستاهاي بخش منچ شهرستان لردگان با 57 ميليارد ريال اعتبار از ديگر طرح هاي بهره برداري شده است.
وي ادامه داد: شركت ذوب و ريختگري شمشهاي فولادي در شهرك صنعتي سفيددشت شهرستان بروجن، با ظرفيت 70 هزار تن و سرمايه گذاري 23 ميليارد ريالي ديگر طرح به بهره برداري رسيده است.
وي گفت: با بهره برداي از اين شركت زمينه اشتغال بيش از 50 نفر در شهرستان بروجن فراهم شده است.
به گزارش ايرنا، هم اينك حدود يكهزار و 250 واحد صنعتي در چهارمحال و بختياري وجود دارد.
به گزارش ايرنا، حضور در شوراي اداري استان چهارمحال و بختياري از مهمترين برنامه هاي سفر يك روزه وزير كشور به اين استان است.
هفته اول شهريورماه، به مناسبت شهادت شهيدان رجايي و باهنر با عنوان هفته دولت نام گرفته است.
سفيد دشت از توابع شهرستان بروجن در حدود 50 كيلومتري مركز چهارمحال و بختياري واقع شده است.
7361/ 6014/

سرخط اخبار استان‌ها