فرماندار خمين:اهتمام  ويژه دولت تدبير و اميد به اقشار آسيب پذير ستودني است

خمين - ايرنا - فرماندار خمين گفت: اهتمام و تلاش ويزه و برنامه اي دولت تدبير و اميد به معلولان و اقشار اسيب پذير ستودني است و توانسته در دو سال اخير بسياري از مشكلات اقشار ضعيف را گره گشايي كند.

سيد مهدي ساداتي عصر چهارشنبه در جريان بهره برداري از شش طرح عمراني هفته دولت در خمين افزود: بسترسازي شرايط براي برخورداري اقشار مردم از امكانات رفاهي، عمراني و خدماتي، از خدمات بزرگ نظام جمهوري اسلامي است و دولت تدبير و اميد حركت موثري در اين زمينه دارد.
وي توضيح داد: سياست هاي دولت تدبير و اميد براي تسهيل در برخورداري اقشار محروم و كم درآمد از مسكن ، اقدام به واگذاري زمين و انشعابات به صورت رايگان، پرداخت تسهيلات بلاعوض و وام بانكي امري مهم و زيربنايي است.
فرماندار خمين گفت: با پرداخت تسهيلات به مددجويان زير پوشش نهادهاي حمايتي، از سوي دستگاه هاي اجرايي متولي، زمينه رضايتمندي و آرامش اين قشر آسيب پذير جامعه فراهم شده است.
ساداتي بيان كرد: با توجه به قرار گرفتن خمين در رديف مناطق كمتر توسعه يافته، پرداخت تسهيلات بانكي و جذب سرمايه گذاران بخش خصوصي در كاهش نرخ بيكاري اين منطقه بسيار تعيين كننده است.
وي ادامه داد: خمين با توجه به گذر از سنتي بودن به صنعتي، براي استقرار صنايع بزرگ نيازمند آموزش مهارتي به متقاضيان است كه فني و حرفه اي در آموزش اين مهارت ها نقش بسيار تعيين كننده دارد.
فرماندار خمين در مورد تامين آب آشاميدني شهرستان خمين گفت: با توجه به كاهش نزولات آسماني و افت آب هاي زيرزميني در سال هاي اخير، با تلاش و پيگيري هاي مسوولان، تاكنون آب مشتركان اين شهرستان قطع نشده است.
ساداتي افزود: مسوولان تمام تلاش خود را براي تخصيص اعتبارات لازم براي تسريع در روند اجراي پروژه خط انتقال آب از سد كوچري به كار بسته اند.
وي اضافه كرد: برخورداري خمين از خط انتقال آب از سد كوچري، بستر و زيرساخت لازم براي حضور سرمايه گذاران در شهرستان نيز فراهم خواهد شد.
رييس داره بهزيستي خمين نيز در حاشيه اين آيين گفت: براي بهره برداري از طرح هاي مسكن مهرمعلولان، راه اندازي واحد كار درماني و رونمايي از دستگاه غربالگري بينايي، پنج ميليارد و 980 ميليون ريال از محل اعتبارات دولتي و بخش خصوصي هزينه شده است.
اسماعيل خانجاني افزود: پروژه 42 واحدي مسكن مهر معلولان خمين از سال 88 آغاز شده است كه با كمك خيرين، پرداخت تسهيلات بلاعوض بهزيستي و وام بانكي، 9 واحد مسكن معلولان بهره برداري شده است.
وي افزود: نخستين واحد كار درماني معلولان cp و نيازمند به خدمات توانپزشكي نيز با مشاركت بخش خصوصي براي ارايه خدمات به توانخواهان راه اندازي شده است.
وي ادامه داد: راه اندازي مركز غربالگري بينايي در راستاي پيشگيري از معلوليت ها ي جسمي حركتي و تنبلي چشم در گروه سني يك تا شش سال نيز با همكاري بخش خصوصي راه اندازي شده است.
معاون مشاركت هاي مردمي بهزيستي استان مركزي نيز در جريان بهره برداري اين طرح ها گفت: در هفته دولت 121 واحد مسكن مهر معلولان در مناطق مختلف استان مركزي افتتاح و مورد بهره برداري قرار مي گيرد.
احمد حاج دايي افزود: در حال حاضر بقيه پروژه هاي مسكن مهر معلولان در حال ساخت در اين استان از 90 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار است كه با بهره برداري از آن ها تا پايان شهريورماه امسال، تمام واحدهاي مسكن مهر معلولان به متقاضيان تحويل داده مي شود.
طرح آبرساني شهري و روستايي، كارگاه قالي بافي، مجتمع مسكوني معلولان بهزيستي،طرح هادي روستاي طنجران، واحد كار درماني معلولان و مركز غربالگري بينايي با مجموع اعتبار 13 ميليارد و 280 ميليون ريال امروز با حضور فرماندار و جمعي از مسوولان محلي در خمين بهره برداري شد .
شهرستان خمين با 108 هزار جمعيت در جنوب استان مركزي است.ك/2
8122/6199/6013/

سرخط اخبار استان‌ها