۴ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۳۹
کد خبر: 81736026
۰ نفر
عضويت در شبكه هاي اجتماعي، تهديدي براي دانش آموزان است

ايلام - ايرنا - معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان ايلام با ابراز نگراني از استفاده هاي غيراصولي تلفن همراه توسط دانش آموزان و خطرات اخلاقي ناشي از عضويت آن ها در شبكه هاي اجتماعي، خواستار توجه مسوولان در كنترل اين موضوع شد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا از پايگاه خبري پليس، محمدرضا نظري گفت: مدرسه دومين مكاني است كه باعث تربيت صحيح و ارتقاي آگاهي دانش آموزان مي شود، لذا استفاده از تلفن هاي همراه در مدارس قطعا بر ميزان يادگيري آنها تاثير مي گذارد.
وي افزود: استفاده از گوشي هاي همراه گرانقيمت و وجود بلوتوث ها و پيامك ها و يا فيلمبرداري و گرفتن عكس از ساير دانش آموزان و انتشار آن در اينترنت و عضويت در شبكه هاي اجتماعي ، مشكلات زيادي را به وجود مي آورد و تنها با يك فرهنگ سازي صحيح مي توان مانع بسياري از مشكلات شد.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان ايلام اضافه كرد: هر چند استفاده از تلفن همراه به عنوان يك فرصت مطرح است اما استفاده غير اصولي و گاه غير قانوني مي تواند اين وسيله سودمند را به يك تهديد تبديل كند.
نظري تاكيد كرد: ارتقاي تكنولوژي در تلفن همراه و استفاده از تلفن هاي دوربين دار با كيفيت بالا و داراي بلوتوث در كنار تمامي فوايدشان ، گاه معضلات و ناهنجاري هاي زيادي را براي دانش آموزان و خانواده هايشان و حتي مجموعه هاي آموزشي فراهم مي كند كه مي طلبد اولياي دانش آموزان به اين امر عنايت ويژه اي داشته باشند.
وي يادآور شد: با تدابير انديشيده شده از سوي نيروي انتظامي در خصوص مسيرهاي پر تردد و تضمين امنيت دانش آموزان دغدغه هاي خانواده ها برطرف شده است.
6119/6034/1772