تكواندو نونهالان جهان/دختران ایران قهرمان، پسران نایب قهرمان شدند

تهران - ایرنا - دومین دوره رقابت های تكواندو قهرمانی نونهالان جهان صبح روز چهارشنبه در كره جنوبی با قهرمانی دختران و نایب قهرمانی پسران ایران به پایان رسید.

به گزارش ایرنا از فدراسیون تكواندو، دومین دوره مسابقات تكواندو نونهالان جهان كه از روز یكشنبه (یكم شهریورماه) با حضور 467 تكواندوكار از 60 كشور به میزبانی شهر موجو كره جنوبی و در سالن تی 1 این شهر آغاز شده بود، دقایقی پیش به پایان رسید.
تیم تكواندوی دختران ایران كه در این رقابت‌ها با تركیب فاطمه ابراهیم زاده، مهلا مومن زاده، مبینا نژاد كته سری، ستاره چابكی، یلدا ولی نژاد، ستاره چابكی، نرگس حسن نیا، مبینا شاكری، زهره حسن نتاج، نگار پورجمالی و زهرا نصیراحمدی به مصاف رقبایش رفت با 5 مدال طلا، یك نقره و یك برنز و 83 امتیاز برای دومین بار بر سكوی قهرمانی جهان ایستاد.
روسیه با یك طلا، 2 نقره و یك برنز و 48 امتیاز نایب قهرمان شد و آمریكا با یك طلا، یك نقره و یك برنز و 37 امتیاز سكوی سوم را به دست آورد و تیم‌های كره جنوبی و تركیه نیز در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند.
هدایت تیم تكواندو دختران ایران برعهده مهرو كمرانی (سرمربی)، فاطمه صفر پور (مربی) و ندا رستاد و محبوبه محمدنژاد (كمك مربی) بود.

*مدال آوران تیم ملی تكواندوی دختران:
طلا: فاطمه ابراهیم زاده (وزن منهای 29 كیلوگرم)، مهلا مومن زاده (وزن منهای 33 كیلوگرم)، مبینا نژاد كته سری (وزن منهای 37 كیلوگرم)، مبینا شاكری (وزن منهای 51 كیلوگرم) و زهره حسن نتاج (وزن 55 كیلوگرم)
نقره: ستاره چابكی (وزن منهای 41 كیلوگرم)
برنز: نگار پورجمالی (وزن منهای 59 كیلوگرم)
همچنین تیم تكواندوی پسران ایران نیز در این رقابت‌ها با امیر ولی پور، محمد رستم نژاد، محمدحسین زاهدی، حامد اصغری، اشكان زحمت‌كشان، مجتبی پاسار، عرفان مرادی، علی اشكوریان، محمد خانی و نیما مهرعلی به مصاف رقبایش رفت و در پایان با 2 مدال طلا، 2 نقره و یك برنز و 58 امتیاز، عنوان نایب قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد.
كره جنوبی با 3 مدال طلا، یك نقره و یك برنز و 63 امتیاز قهرمان شد، روسیه با یك مدال طلا، دو مدال نقره و یك برنز و 47 امتیاز بر سكوی سوم ایستاد و تیم‌های آلمان و تایلند نیز عنوان چهارم و پنجم را به دست آوردند.
هدایت تیم ملی پسران كشورمان برعهده حسینعلی نعیمی (سرمربی) ، وحید ناصری و حسینعلی اسدی (مربی) و حمید باقی نژاد (مدیرفنی) بود.
تیم تكواندوی پسران كشورمان در اولین دوره این رقابتها در جمهوری آذربایجان، قهرمان جهان شده بود.

*مدال آوران تیم تكواندوی پسران:
طلا: محمد خانی (وزن منهای 65 كیلوگرم) و نیما مهرعلی (وزن به اضافه 65 كیلوگرم)
نقره: امیر ولی پور (وزن منهای 33 كیلوگرم) و عرفان مرادی (وزن منهای 57 كیلوگرم)
برنز: حامد اصغری (وزن منهای 45 كیلوگرم)
ورزشی**1067**1581