سازمان راهداري مسئول تعيين مسير جايگزين تركيه به اروپا شد

تهران - ايرنا - در يكصد و هشتاد و دومين نشست شورايعالي هماهنگي ترابري كشور با توجه به حوادث اخير براي ناوگان مسافري و باري در داخل خاك تركيه مقرر شد سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با صدور اطلاعيه مسيرهاي جايگزين از طريق ارمنستان و جمهوري آذربايجان را براي تردد به اروپا و بالعكس اقدام كند.

به گزارش ايرنا، يكصد و هشتاد و دومين نشست شورايعالي هماهنگي ترابري كشور به رياست وزير راه و شهرسازي و با حضور اعضاي آن روز گذشته در وزارت راه و شهرسازي برگزار شد و مسايل و مشكلات تردد رانندگان ايراني در داخل خاك تركيه مورد بحث وبررسي قرار گرفت.
در اين جلسه حوادث اخير براي اتوبوس، كاميون و قطار مسافري ايران در خاك تركيه مورد بررسي قرار گرفت و مقرر شد سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با صدور اطلاعيه مسيرهاي جايگزين از طريق ارمنستان و جمهوري آذربايجان را بزودي معرفي كند.
همچنين در اين جلسه انتقال حمل و نقل برخي مواد معدني از طريق جاده به ريل مورد بررسي قرار گرفت و مقرر شد موضوع براي بررسي‌هاي بيشتر و بررسي تسهيلات و مشوق‌هاي جذب آنها براي حمل مواد معدني با راه‌آهن به كميسيون تخصصي مربوطه ارجاع شود.
در اين جلسه از آخرين وضعيت لايحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز گزارشي ارايه شد و در خصوص قطعنامه 2015 مجمع عمومي سازمان ملل متحد مبني بر نقش حمل‌ و نقل و كريدورهاي ترانزيتي در تضمين همكاري‌هاي بين‌المللي براي توسعه پايدار تبادل نظر شد.
در پايان اين نشست شيوه نامه اجرايي بخشنامه معاون اول رئيس جمهور مبني بر اينكه هرگونه بخشنامه يا دستورالعمل تأثيرگذار بر فرايند ترانزيت، قبل از صدور بايد به تأييد شورايعالي هماهنگي ترابري كشور برسد به تصويب رسيد.
اقتصام(2)1108**1558

سرخط اخبار اقتصاد