۳ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۰۴
کد خبر: 81734432
۰ نفر
بازداشت 12جوان فلسطینی در كرانه باختری

تهران- ایرنا- نظامیان رژیم صهیونیستی روز سه شنبه 12 فلسطینی ساكن شهرهای مختلف كرانه باختری را به بهانه های واهی بازداشت كردند.

به گزارش پایگاه خبری الشروق مصر، نظامیان رژیم صهیونسیتی به منزل 4 فلسطینی مقیم در اردوگاه «العروب» در شمال الخلیل یورش بردند و آنها را بازداشت كردند.
به گزارش منابع محلی فلسطینی، نظامیان صهیونیست با حمله به محله های الخلیل،‌ در ورودی محله های «سعیر»، «حلحول» و ورودی شمالی الخلیل ایست بازرسی ایجاد كردند و با متوقف كردن خودروی های فلسطینیان در حال عبور اقدام به بازرسی و تفتیش آنها كردند.
نظامیان صهیونیست همچنین با یورش به شهر نابلس،‌ پنج فلسطینی را بازداشت كردند.
در همین راستا،‌ یك شهروند دیگر فلسطینی در شهر قلقیله بازداشت و به مكان ناشناخته ای منتقل شد.
بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست خودروی یك شهروند فلسطینی را در ایست بازرسی «زعتره» در جنوب نابلس متوقف كردند و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
همچنین نیروهای رژیم اشغالگر قدس،‌ یك شهروند 33 ساله فلسطینی از اهالی شهر نابلس را در حین تفتیش خودروی وی مورد ضرب و شتم قرار دادند كه روانه بیمارستان شد.
رژیم صهیونیستی روزانه به بهانه های مختلف به منازل شهروندان فلسطینی در مناطق مختلف حمله می كند و تعدادی را دستگیر می كند.
از آغاز سال 2015 تاكنون دست كم 20 فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده اند. این تعداد شامل فلسطینیانی كه در حملات شهرك نشینان صهیونیست شهید شده اند، نمی شود.
گروه حقوق بشری الضمیر اعلام كرده است كه حدود 40 درصد مردان فلسطینی تاكنون دست كم یك بار بازداشت شده اند.
حدود 6 هزار فلسطینی اكنون در زندان های رژیم صهیونیستی اسیر هستند كه شمار زیادی از آن ها به شیوه ای كه بازداشت خودسرانه نامیده می شود به اسارت این رژیم درآمده اند.
خاورم**ص.ر**9329**1010