سازمان آزادیبخش فلسطین سیاست پاكسازی نژادی رژیم صهیونیستی را محكوم كرد

تهران – ایرنا – سازمان آزادیبخش فلسطین اقدامات رژیم صهیونیستی در محله سلوان بیت المقدس را پاكسازی نژادی سازمان یافته علیه فلسطینیان دانست و آن را محكوم كرد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، سازمان آزادیبخش فلسطینی دیروز (دوشنبه) در بیانیه ای اعلام كرد كه سیاست های رژیم صهیونیستی نه تنها ماهیت تاریخی منطقه سلوان در شرق بیت المقدس و تثبیت سلطه این رژیم بر بخش قدیمی این شهر را هدف گرفته، بلكه تلاشی است سازمان یافته برای پاكسازی نژادی علیه فلسطینیان.
سلوان یكی از دهها محله فلسطینی نشین در شرق بیت المقدس اشغالی است كه طی سال های اخیر شاهد هجوم شهرك نشینان صهیونیست بوده كه به قیمت تخریب خانه های فلسطینیان و اخراج اجباری آن ها ازاین محله تمام شده است.
در بیانیه سازمان آزادیبخش فلسطین یادآوری شده است كه سازمان های شهرك سازی صهیونیستی اخیرا 39 باب منزل فلسطینیان در سلوان را غصب و به ازای آن ها واحدهای مسكونی برای 400 صهیونیست ایجاد كرده اند.
این بیانیه همچنین اقدامات رژیم صهیونیست در خصوص توسعه غیرقانونی شهرك های صهیونیست نشین، غصب و تخریب خانه فلسطینیان، حفاری های غیرمجاز، یورش و بازداشت های شبانه جوانان و حتی كودكان فلسطینی را محكوم كرد.
سازمان آزادیبخش فلسطینی در این بیانیه هدف رژیم صهیونیستی از این اقدامات را حذف تاریخ غیر یهودی بیت المقدس و قطع ارتباط این جوامع با سرزمین فلسطین دانست و آن را محكوم كرد.
بر اساس این بیانیه، فلسطینیان از سال 1929 در منطقه سلوان بیت المقدس سكونت داشته اند اما طی 13 سال اخیر سازمان های صهیونیستی با طرح دعوا علیه 250 فلسطینی خانه های آنان را غصب كرده و در نظر دارند در آینده نیز 11 پرونده دیگر علیه 250 نفر از دیگر ساكنان فلسطینی این منطقه باز كنند.
این رژیم اخیرا حكم تخریب یك مسجد در محله سلوان را نیز صادر كرده است.
سازمان آزادیبخش فلسطین از همه ساكنان محلی كه در مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی در سلوان اعتصاب و اعتراض كرده اند حمایت كرد.
طبق اعلام سازمان ملل، صهیونیست ها از آغاز سال 2015 تاكنون حدود 370 ملك فلسطینیان را در شرق بیت المقدس و كرانه باختری تخریب كرده اند كه به آوارگی حدود 432 نفر منتهی شده است.
با ادامه سیاست رژیم صهیونیستی در زمینه یهودی سازی بیت المقدس و كرانه باختری، هزاران فلسطینی دیگر نیز با خطر آوارگی مواجه هستند.
رژیم صهیونیستی در سال 1967 شرق بیت المقدس را اشغال و بعدها آن را ضمیمه دیگر مناطق اشغالی كرد؛ اقدامی كه از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نمی شود.
فلسطینیان بیت المقدس را پایتخت كشور آینده خود می دانند.
خاورم**9156**1566