۳ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۱۳
کد خبر: 81733330
۰ نفر
خراسان جنوبی و تنها 14 اهدای عضو در 6 سال

بیرجند- ایرنا- مسوول مركز بیماران خاص خراسان جنوبی گفت: 14 مورد اهدا عضو طی سه سال گذشته در استان انجام شده است .

هادی دهقان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: از این تعداد، 9 نفر در سال 92، دو نفر سال گذشته و سه مورد نیز امسال برای اهدای عضو بیمار خود رضایت داده‌اند.
وی اظهار كرد: میزان رضایت خانواده‌ های بیماران مرگ مغزی برای اهدای عضو در این استان رو به افزایش است.
مسوول مركز بیماران خاص خراسان جنوبی از راه اندازی بخش پیوند اعضا در بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند در آینده ای نزدیك خبر داد و گفت: در حال حاضر فردی كه دچار مرگ مغزی می شود برای اهدای اعضای بدنش به استان های مشهد، شیراز، اصفهان و تهران اعزام می شود كه رضایت گرفتن از خانواده های این افراد كار دشواری است.
وی اضافه كرد:طی چند ماه آینده بخش پیوند اعضا (كلیه و قلب) در بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند راه اندازی می شود كه هم اكنون تجهیزات آن فراهم شده و دكترهای متخصص نیز اعلام آمادگی كرده اند.
وی با بیان اینكه تا پایان سال 92 بیش از 8 هزار نفر از مردم استان خراسان جنوبی كارت اهدای عضو دریافت كرده اند، افزود: روز به روز آمار ثبت نام كنندگان اهدای اعضای بدن در سطح استان بیشتر شده و شهروندان متقاضی تمایل زیادی به این امر خیرخواهانه دارند.
مسوول مركز بیماران خاص خراسان جنوبی در ارتباط با نحوه دریافت كارت اهدای عضو در استان عنوان داشت: هر فرد كه می خواهد اعضای بدنش پس از مرگ مغزی به بیماران نیازمند پیوند، اهدا شود، با عضویت در این شبكه و دریافت كارت به جمع اهدا كنندگان راه می یابد.
دهقان ادامه داد: متقاضیان می توانند از طریق سایت دانشگاه علوم پزشكی و همچنین مراجعه حضوری به واحد امور بیماری های خاص، نسبت به ثبت نام در سامانه اهدای اعضای بدن اقدام كنند.

6054/7557/ 6075

سرخط اخبار جامعه