لهستان قهرمان شد/ بازیكنان ایران در جمع بهترین هاقرار نگرفتند

تهران - ایرنا - سیزدهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر (پاسور و سرمربی اسطوره ای والیبال لهستان) با قهرمانی میزبان به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، سومین و آخرین روز مسابقات والیبال جام واگنر با دو دیدار پیگیری و با قهرمانی لهستان به پایان رسید.
در نخستین مسابقه تیم ملی والیبال ایران سه بر صفر مغلوب ژاپن شد و به رتبه چهارمی این رقابت ها اكتفا كرد.
در دیگر مسابقه امروز دو تیم لهستان و فرانسه به مصاف یكدیگر رفتند كه میزبان سه بر دو به پیروزی رسید و قهرمان لیگ جهانی سال 2015 را از پیش رو برداشت.
ملی پوشان لهستانی در ست های اول و دوم با امتیازهای 27 بر 25 و 25 بر 19 مغلوب فرانسه شدند، اما در سه ست سوم تا پنجم به ترتیب با امتیازهای 26 بر 24، 25 بر 23 و 15 بر 13 فرانسه را شكست دادند و با هشت امتیاز از سه پیروزی متوالی قهرمان این رقابت ها شدند.
تیم والیبال ژاپن نیز با دو پیروزی و 6 امتیاز جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و فرانسه با 4 امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت.
بهترین های سیزدهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر نیز در پایان این رقابت ها معرفی شدند كه هیچ یك از بازیكنان ایران در بین آنان قرار نداشتند.
پنج بازیكن لهستان و دو بازیكن از تیم های فرانسه و ژاپن در بین بهترین های جام واگنر قرار گرفتند كه فهرست آنها به قرار زیر است:
امتیازآورترین بازیكن: میخایل كوبیاك از لهستان
بهترین اسپكر: دیوید كنارسكی از لهستان
بهترین مدافع: پیوتر نواكوفسكی از لهستان
بهترین سرویس زن: ماتئوش بیئِنیئِك از لهستان
بهترین دریافت كننده: یاكی اشیكاوا از ژاپن
بهترین لیبرو: پاوِل زاتُرسكی از لهستان
بهترین پاسور كننده: یوآنا جایومل از فرانسه
لهستان به عنوان میزبان در 13 دوره این رقابت ها شركت داشته است و تا كنون در شش دوره مدال طلا و عنوان قهرمانی را به دست آورده است. این تیم پنج مدال نقره و دو نشان برنز این رقابت ها را نیز دارد و در 13 دوره این رقابت ها بر روی سكو رفته است.
تیم ملی والیبال ایران امسال برای دومین بار در این رقابت ها شركت كرد كه همانند سال 2012 با هدایت خولیو ولاسكو، به رتبه چهارمی مسابقات اكتفا كرد.
ورزشی(2)**1379