زمينه سرمايه گذاري هاي بزرگ در هرمزگان فراهم شده است

بندرعباس- ايرنا- استاندار هرمزگان گفت: در استان هرمزگان با ظرفيت ها و امكانات مناسب، زمينه سرمايه گذاري هاي بزرگ فراهم است تا توسعه پايدار را مبتني بر اقتصاد مقاومتي در اين استان محقق كنيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا از روابط عمومي استانداري هرمزگان، جاسم جادري در گفت وگو ويدئو كنفرانسي با عبدالرضا رحماني فضلي وزير كشور كه در نخستين روز از هفته دولت انجام شد، با تبريك هفته دولت و گراميداشت ياد شهيدان رجايي و باهنر، اظهار داشت: در اولين روز از هفته دولت پنج پروژه با اعتبار 65 ميليارد تومان در شهرستان بندرعباس افتتاح شد.
وي ادامه داد: افتتاح اين پروژه ها به نمايندگي از 663 پروژه با اعتبار 794 ميليارد تومان كه در هفته دولت در سراسر هرمزگان به بهره برداري مي رسد، صورت گرفت.
جادري با اشاره به سرمايه گذاري هاي بزرگ صورت گرفته در اين استان، افزود: بيش از پنج ميليارد دلار سرمايه گذاري در منطقه ويژه اقتصادي خليج فارس انجام شده كه سه و نيم ميليارد دلار آن در سال 93 صورت گرفت و براي سه هزار نفر اشتغالزايي خواهد داشت.
استاندار هرمزگان تصريح كرد: در اين استان با ظرفيت ها و امكانات مناسب، زمينه سرمايه گذاري هاي بزرگ فراهم است تا توسعه پايدار را مبتني بر اقتصاد مقاومتي در اين استان محقق كنيم.
وزير كشور نيز در اين ارتباط ويدئو كنفرانسي با تشكر و قدرداني از زحمات و تلاش هاي استاندار هرمزگان و ديگر مديران استان، هفته دولت را تبريك گفت و خطاب به استاندار هرمزگان بيان داشت: خداوند توفيق داده كه شما استاندار استان مهم و استراتژيك و مردمان بسيار خوب استان هرمزگان باشيد.
عبدالرضا رحماني فضلي ادامه داد: اميدوارم بتوانيد در شان مردم هرمزگان در خدمت رساني به اين مردم موفق باشيد.
وزير كشور در بخش ديگري از اين نشست با اشاره به افتتاح مركز داده و مركز مديريت رخدادها و حوادث وزارت كشور، عنوان كرد: اين سيستم بسيار مناسب است و بايد در تمام مناطق كشور فعال شود و در جهت برقراري امنيت پايدار در استان ها، اين ظرفيت مورد استفاده قرار گيرد.
در اين مراسم تعداد ديگري از استانداران كشور نيز از طريق ويدئو كنفرانس به ارائه گزارش پرداختند.ك/3
7198/ 6048