۱ شهریور ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۲۶
کد خبر: 81730890
۰ نفر
اعتراض گروهی 40 نفره به بازگشایی سفارت انگلیس در تهران

تهران - ایرنا - گروهی از افراد كه شمار آنها از 40 نفر فراتر نمی رود، عصر امروز یكشنبه در اعتراض به سفر «فیلیپ هاموند » وزیر امور خارجه انگلیس و بازگشایی سفارت این كشور در تهران، در مقابل این سفارتخانه تجمع كرده اند. این تجمع غیرقانونی و فاقد مجوز اعلام شده است.

به گزارش خبرنگاران ایرنا، تجمع كنندگان كه مشخص نیست به چه حزب یا گروهی وابسته هستند و وزارت كشور تجمع آنها را غیرقانونی اعلام كرده است، با سردادن شعار «مرگ بر انگلیس »، موجب اختلال در روند حركت خودروها و تعطیلی شماری از مغازه های واقع در محدوده پرتردد خیابان فردوسی شمالی در منطقه مركزی پایتخت شده اند.
پلیس و ماموران امنیتی برای كنترل اوضاع و استقرار نظم در محل حضور یافته اند و در همین راستا، از تجمع كنندگان و افراد حاضر در محل درخواست كرده اند آنجا را ترك كنند.
بر اساس این گزارش،حدود 10 نفر از معترضان نیز توسط نیروهای انتظامی بازداشت شده اند.
این وضعیت موجب شده است پلیس مانع حركت خودروها در حد فاصل چهارراه استانبول تا بعد از سفارتخانه انگلیس در خیابان فردوسی شود و به دلیل یكطرفه بودن این خیابان پرتردد، ترافیك سنگین ناشی از آن به خیابانهای همجوار نیز كشیده شده است.
در همین حال، «محمدرضا یوسفی»، مدیركل سیاسی و انتخابات استانداری تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، تجمع عصر امروز مقابل سفارت انگلستان را فاقد مجوز دانست و گفت: هیچ درخواستی در این ارتباط به استانداری تهران ارایه نشده است.
وی افزود: هرگونه تجمع در برابر سفارت انگلستان بدون هماهنگی و موافقت استانداری تهران و صدور مجوزهای لازم، غیرقانونی است.
براساس قانون، صدور هرگونه مجوز راهپیمایی و تجمع بر عهده ادارات كل سیاسی و انتخابات استانداری های كشور است.
صبح امروز در جریان سفر فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس به تهران سفارت این كشور پس از چهار سال تعطیلی ، بطور رسمی بازگشایی شد.
هاموند اولین وزیر خارجه انگلیس است كه پس از 12 سال به تهران سفر می كند.
تهرام/ 7247 /9350/2079 / 1551