۱۴ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8172999
۰ نفر
حماس: اشغالگران شکست خوردند و مقاومت پیروز شد ................................................
تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 14/12/86 خارجی.سیاسی.فلسطین.حماس.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، "حماس"، تاکید کرد: عملیات نظامی اخیر اشغالگران صهیونیست در "جبالیا" در نوار غزه در تحقق هدف خود برای توقف حملات موشکی مبارزان فلسطینی شکست خورد و در مقابل، مقاومت فلسطین به پیروزی بزرگی دست یافت.
به گزارش ایرنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین روز سه شنبه در گزارشی افزود: "محمود الزهار" از رهبران برجسته حماس روز دوشنبه در تظاهراتی در شهر غزه که به دعوت حماس و به مناسبت رانده شدن اشغالگران از شمال غزه برگزار شد، به رژیم صهیونیستی هشدار داد که اعضا و طرفداران حماس در اقدام بعدی به مرزهای غزه با اراضی اشغالی سال 1948 میلادی یورش خواهند برد.
این شخصیت فلسطینی خطاب به رژیم صهیونیستی، گفت: پیش از آن که در اندیشه حمله به منازل خانواده های فلسطینی باشید، به این فکر کنید که چگونه باید جان خود در برابر نظامیان حماس که خانه هایتان را بر سرتان ویران خواهند کرد، حفظ کنید.
الزهار خاطرنشان کرد: عقب نشینی نظامیان صهیونیست از شمال غزه یک پیروزی عظیم برای مقاومت به شمار می آید.
وی هشدار داد: در صورت تکرار این حماقت در غزه، نظامیان صهیونیست با مقاومتی چند برابر سخت تر از آن چه که دیدند، مواجه خواهند شد.
این رهبر حماس در بخشی دیگر از سخنانش، اظهار داشت: "گلعاد شلیت" نظامی اسیر صهیونیست، زمانی آزاد خواهد شد که رژیم صهیونیستی به شروط و خواسته های مبارزان فلسطینی، مبنی بر آزادی اسیران فلسطینی تن دهد.
وی در این زمینه تاکید کرد: حماس در خصوص آزادی اسرا هیچ گونه تبعیضی قائل نیست و همه اسیران از همه گروه ها را یکی می داند و هرگز اجازه نخواهد داد که آنان تا ابد در زندان های رژیم صهیونیستی باقی بمانند.
الزهار به نظامیان صهیونیست، گفت: به رسانه های گروهی و مردم بگویید که در غزه چه دیدید و "مجاهدان قسامی" چگونه با شما به مقابله برخاستند.
وی همچنین تصریح کرد: حماس به همه آسیب دیدگان این جنایت وحشیانه قول می دهد که منازل آنان بازسازی خواهد شد و در نبرد بعدی، ما منتظر آزادی قدس و همه اراضی اشغالی فلسطین هستیم.
الزهار همچنین از مصر خواست تا گذرگاه مرزی "رفح " را هر چه سریعتر به روی فلسطینیان بگشاید تا از این طریق، کالاهای مورد نیاز اهالی غزه بویژه سیمان و سوخت خودروهای امداد و نجات به آسانی در اختیار مردم قرار بگیرد.
صویر**1880** 1549 شماره 049 ساعت 09:54 تمام

سرخط اخبار جهان