طرفداران فلسطین در پارلمان بریتانیا خواستار پایان حملات اسراییل شدند ...................................................................
لندن، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/12/86 خارجی.سیاسی.انگلیس.پارلمان.فلسطین.
یک گروه متشکل از نمایندگان هوادار آرمان فلسطین در پارلمان بریتانیا، روز دوشنبه از دولت این کشور خواست که با اعمال نفوذ خود بر رژیم اسراییل ، مانع از ادامه نسل کشی فلسطینی ها در جریان حملات رژیم صهیونیستی شود.
"کمیته پیشبرد تفاهم اعراب و بریتانیا" (کابو) در واکنش به کشتار حدود یکصد نفر از مردم غزه در روزهای اخیر در حملات رژیم صهیونیستی، همچنین دولتمردان لندن را به محکومیت صریح کشتار غیر نظامیان فلسطینی ترغیب کرد.
کابو با انتشار بیانیه ای از دولت بریتانیا خواسته است تا طرفین درگیری را به برقراری سریع آتش بس و رعایت قوانین بین المللی ترغیب کند.
با وجود فراخوان این گروه پارلمانی، دولت بریتانیا روز گذشته با اجتناب از محکوم کردن قتل عام مردم غزه توسط رژیم اسراییل، حق فلسطینی ها در مقاومت در برابر اشغالگری را "اقدام تروریستی" نامید.
"دیوید میلیبند" وزیر خارجه در بیانیه ای بدون اشاره صریح به نامتناسب بودن حملات گسترده ماشین جنگی رژیم اسراییل در مقایسه با حملات پراکنده مبارزان گروه مقاومت حماس است: پاسخ به راکتها باید مطابق با قانون بین الملل بوده، رنج مردم عادی را کاهش داده و زمینه آغاز مجدد مذاکرات سیاسی را افزایش دهد.
اما کمیته پیشبرد تفاهم اعراب و بریتانیا در بیانیه خود با برجسته کردن حجم حملات رژیم صهیونیستی و انتشار آمار 200 نفری کشته شدگان فلسطینی در هفته های اخیر در مقابل 15 نفر اسراییلی از سال 2002 نوشت: حملات هوایی اخیر اسراییل به یکی از متراکم ترین مناطق مسکونی جهان، باعث افزایش شمار قربانیان غیر نظامی شده است.
در این بیانیه بر وظیفه رژیم تل آویو در حفاظت از جان مردم غیر نظامی غزه تاکید و با استناد به سخنان مقامات صهیونیستی نظیر "هولوکاست بزرگتر" بر عمدی بودن حملات علیه مردم عادی فلسطینی تصریح شده است.
کشتار اخیر فلسطینی ها توسط رژیم اشغالگر اسراییل در واکنش به حملات نیروهای مقاومت جنبش اسلامی حماس در شرایطی صورت می گیرد که جمعیت 5/1 میلیون نفری باریکه غزه از مدتها پیش به علت محاصره، تحت شرایط وخیم بهداشتی و اقتصادی به سر می برند.
شبس **اروپام 345** شماره 211 ساعت 20:13 تمام

سرخط اخبار جهان