قائم مقام وزیرخارجه الجزایر: صدور قطعنامه علیه ایران غیرمنطقی است .................................................................
تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/12/86 داخلی.خارجی.سیاسی.الجزایر.ایران.هسته ای.
قائم مقام وزیر خارجه الجزایر در دیدار با دبیر شورایعالی امنیت ملی تصریح کرد: صدورقطعنامه شورای امنیت علیه کشوری که همکاری و پیشرفت خوبی با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته، اقدامی غیرمنطقی است.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شورایعالی امنیت ملی، "عبدالمجید بوقره" عصر دوشنبه در دیدار با دکتر "سعید جلیلی" مسایل دوجانبه، منطقه و بین المللی را بررسی کردند.
دراین دیدار دکتر جلیلی ضمن تشکر از مواضع اصولی الجزایرو بویژه رییس جمهوری این کشور در خصوص موضوع هسته ای ایران، گفت: برخی قدرت ها مایل به پیشرفت کشورهای جنوب در موضوعات استراتژیک و ایفای نقش آنان در موضوعات مهم بین المللی نیستند، حال آن که مقاومت و همکاری و تجمیع ظرفیت کشورهای جنوب مسیر پیشرفت را هموار می کند.
دبیر شورایعالی امنیت ملی گفت: آمریکا و مدعیان حقوق بشر که با اندک موضوعی در کشورهای جنوب جنجال تبلیغاتی به راه می اندازند، درباره نسل کشی صهیونیست ها در غزه و اعلام رسمی آنها مبنی بر این که هولوکاست دیگری در غزه ایجاد می کنند، سکوت کرده اند.
دکتر جلیلی تاکید کرد: همه دنیا به ماهیت سیاسی برخوردهای آمریکا و شورای امنیت با موضوع هسته ای ایران پی برده اند و آنها با این اقدامات غیرمنطقی، خودشان را نزد افکار عمومی مردم جهان بی اعتبار می کنند.
قائم مقام وزیر خارجه الجزایر هم در این دیدار گفت: هدف برخی کشورهای غربی محروم ساختن کشورهای درحال توسعه از مزایای دانش هسته ای است، درحالیکه خودشان از اشاعه و خلع سلاح هسته ای اجتناب می کنند.
وی با اشاره به اتهامات آمریکا در موضوع هسته ای ایران، گفت: طرح یک سری اتهام علیه ایران که منشاء آن اپوزیسیون و یا اسرائیل می باشد، اقدام منطقی برای ارجاع موضوع ایران به شورای امنیت و صدور قطعنامه علیه کشوری که آژانس فعالیت صلح آمیز هسته ای آن را تایید می کند، نیست.
بوقره با اشاره به نقش ایران و الجزیر در خاورمیانه و شمال آفریقا ، خواستار همکاری گسترده تر کشورهای جنوب در سازمان ها و اجلاس های منطقه ای و بین المللی شد و آمادگی الجزایر برای توسعه مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.
سیام. 1011-1344 شماره 195 ساعت 19:18 تمام

سرخط اخبار جهان