سعود الفیصل: همفکری ایران و عربستان درباره تحولات منطقه ضروری است ................................................................
ریاض، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/12/86 خارجی.سیاسی.ایران.عربستان.
"سعودالفیصل"وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز دوشنبه در دیدار با سید "محمد حسینی" سفیر کشورمان در عربستان گفت: همگرایی و همفکری مقامات جمهوری اسلامی ایران و عربستان درباره تحولات منطقه ای امری ضروری است.
به گزارش ایرنا وزیر امور خارجه عربستان در این دیدار ضمن حساس خواندن شرایط فعلی منطقه افزود: به یقین دو کشور بزرگ ایران و عربستان ظرفیت های فراوانی در بعد همکاری های دو جانبه و منطقه ای دارند.
سعود الفیصل خاطر نشان ساخت: کشورهای منطقه این ظرفیت طلایی را دارند که خود بحران های منطقه را حل و فصل کنند که در این زمینه ایران و عربستان مسوولیت سنگینی دارند.
سفیرجمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار بااشاره به حوادث فلسطین تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی کمر به نابودی مسلمانان بسته اند که فجایع مربوط به کشتار مردم بی دفاع غزه بهترین گواه برای این واقعیت است.
وی تاکید کرد: هر گونه دخالت بیگانگان خطرناک و در نهایت به تضعیف جهان اسلام منجر خواهد شد.
حسینی در ادامه این دیدار بااشاره به حضور بیگانگان در منطقه یادآور شد :تاریخ نشان می دهد که بیگانگان جز تفرقه وبه یغمابردن ثروت ملتهای مسلمانان ارمغانی برای کشورهای منطقه نداشته اند.
سفیرایران در این دیدار ضمن تسلیم پیام "منوچهر متکی" وزیر امور خارجه به "سعودالفیصل " وی را در جریان آخرین تحولات منطقه به ویژه گزارش اخیر "محمد البرادعی" دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار داد.
خاورم 1431**320** شماره 071 ساعت 13:42 تمام

سرخط اخبار جهان