۳۰ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱:۴۰
کد خبر: 81727653
۰ نفر
محمدی گلپایگانی: آمریكا، بزرگترین خطر برای مسلمانان است

شیراز- ایرنا- رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: امروز بزرگترین خطر مسلمانان از ناحیه آمریكا است و باید مردم بغض های در گلوی خود را نسبت به آمریكا روز به روز بیشتر تقویت كنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی شامگاه پنجشنبه در آیین ویژه بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) در جمع نمازگزاران این حرم مطهر بیان كرد: آمریكا عامل پیدایش تمام گروهك های تكفیری، داعش، وهابی و جبهه النصره بر ضد مسلمانان است و این گروهك ها همه سر در آخور آمریكا، انگلیس و اسراییل دارند كه متاسفانه برخی از سران خائن كشورهای عربی با پول های خود تجهیزات جنگ و تقویت این گروهك ها برای جنگ را تهیه می كنند.
وی افزود: آمریكا به دنبال برده كشی ملت ماست و می خواهد مردم ما مطیع او باشد كه مقام معظم رهبری در دیدار چند روز پیش خودشان، حجت را بر همه تمام كردند.
محمدی گلپایگانی اظهارداشت: ملت ایران باید بیدار و هوشیار باشند زیرا عده ای به دنبال احیای تفكر شاهنشاهی در كشور هستند و می خواهند در ایران رژیمی سركار باشد كه حكومت ما اجرا كننده سفیر آنها باشد و این چیزی است كه در دروان رژیم منحوس شاه نیز وجود داشت.
وی اضافه كرد: خطر امروز، خطر نفوذ است و دشمن این موضوع را با ظاهری مودب و مهربانانه از هر طریقی دنبال می كند كه و این در حالی است كه در اقدامی موسسات اقتصادی خود از جمله مك دونالد را به عنوان ترویج فرهنگ منحط آمریكایی، برای ترویج فرهنگ خود فرستاده اند.
او ادامه داد: در مرحله بعد از نفوذ، ایجاد اختلاف بین ملت ها و دولت های مسلمان را با هدف وجود همیشگی اختلاف در بین مسلمانان و جنگ بر علیه هم دنبال می كنند.
وی عنوان داشت: همچنین تجزیه كشورهای مسلمان را نیز در سر می پرورانند و قصد دارند كشورهای مسلمان از جمله عراق را به چند بخش تقسیم كرده و در هر بخش فساد راه بیاندازند تا مسلمانان درگیر جنگ داخلی باشند كه این تفكر آنها هیچ گاه محقق نمی شود.
محمدی گلپایگانی با بیان اینكه امروز داعش یك بلا برای جوامع اسلامی است افزود: مشكل گروهك داعش عقیدتی است و آنها با نیت نزدیكی به درگاه خداوند انسان ها را می كشند و جنایت می كنند.
وی گفت: داعش عقیده و افكار خود را از محمدبن عبدالوهاب بنیانگذار وهابی گرفته است كه اینها بازماندگان خوارج در طول تاریخ هستند كه خیانت های آنها در برابر حضرت علی(ع) یكی از نقاط پر غصه تاریخ اسلام است.
او بیان كرد: داعش معتقد است مردم به دو دسته مومنان و كفار تقسیم می شوند كه مومنان كسانی هستند كه احكام اسلام از جمله خلافت ابوبكر بغدادی را قبول دارند و در غیر این صورت كافر هستند و مال، جان و ناموسشان حلال است.
محمدی گلپایگانی با بیان اینكه داعش جنایت های وحشیانه ای را انجام و مردم بی گناه را می كشد اظهارداشت: امروز به دلیل وحشی گری بیش از حد داعش جنایت های اسراییل دیده نمی شود و این درحالی است كه نتیجه جنایت های داعش این است كه حكام خائن عرب فلسطین، بیت المقدس و مسجد الاقصی را فروختند.
وی اضافه كرد: بزرگترین نقش و رسالت ائمه اطهار بعد از پیامبر(ص) دعوت مردم به خداپرستی و توحید و مبارزه با كفر و شركت و نفاق در همه دوران ها بوده است كه امام صادق(ع) در دوران زندگی خود شاگردان ارزشمندی رابرای بیان احكام اسلامی و رفع شبهات انحرافی در همه دوران ها تربیت كردند.
وی با بیان اینكه دستاورد شاگردان امام صادق(ع) جوابگوی نسل امروز و فردا نیز است گفت: امروز نیز دشمنان نظام اسلامی همان شبهات دینی در زمان امامان معصوم را با ترفندهای خصمانه، ظالمانه و عجیب و با بهره گیری از تكنولوژی و پیشرفت های علمی مطرح كرده و در حال اجرا هستند.
محمدی گلپایگانی همچنین عنوان داشت: مقام معظم رهبری در سفرتاریخی خود به استان فارس در سال 87، شهر شیراز را به دلیل برخورداری از امام زادگان واجب التعظیم و در راس آنها حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی معرفی كردند كه این عنوان هویت این شهر را احیا كرد.
وی با بیان اینكه مردم ایران اسلامی باید قدردان نعمت الهی ولایت باشند گفت: پیوند مردم با مقام معظم رهبری به پیوند معمولی و عادی نیست و این محبت پیوند آسمانی و الهی است كه ناگسستنی است.
او افزود: همگان باید بدانند ارتباط ملت ایران با اهل بیت(ع) هرگز قطع نمی شود و زندگی تحت لوای این بزرگان و حركت در مذهب شیعه برای ما یك افتخار است زیرا ما خداوند را شناخته و راه درست و مستقیم را انتخاب كرده ایم.
محمدی گلپایگانی ادامه داد: پیوند مردم ایران با اهل بیت(ع) به ویژه مردم ولایت مدار شهر شیراز یك افتخار است كه پناهگاه خاندان نبوت هستند و قرآن و اهل بیت(ع) محافظ كشور و مردم ما تا همیشه خواهد بود.
وی با اشاره به حركت زیبا و ارزشمند حضور كاروان های پیاده از سراسر فارس به حرم مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) اظهارداشت: ابتكار برگزاری دهه كرامت و اعیای و جشن هایی با محوریت امام زادگان در كشور كاری ارزشمند و تاثیر گذار است كه باید با قوت استمرار ادامه یابد.ك/2
3002/ 5054/ 3404