اصفهان امروز: اكسپومیلان فرصتی برای گسترش تجارت اصفهان

اصفهان- ایرنا- روزنامه اصفهان امروز در تیتر صفحه نخست شماره 2460 خود در روز چهارشنبه در مقاله ای با عنوان 'اكسپومیلان فرصتی برای گسترش تجارت اصفهان' به معرفی شرایط سفر به بزرگ ترین رویداد نمایشگاهی جهان پرداخت.

روزنامه اصفهان امروز در این مقاله به نقل از عضو كمیسیون گردشگری اتاق ایران نوشت: اكسپو یا نمایشگاه جهانی، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویداد نمایشگاهی دنیا با حضور تمام ملیت‌ها و كشورها از سرتاسر دنیاست كه هر 5 سال یك‌بار جهت ارائه دستاوردها و پیشرفت‌های به‌دست‌آمده هر كشور دریكی از مهم‌ترین شهرهای جهان برگزار می‌گردد. اكسپو در هر دوره دارای موضوعی مشخص است كه تمام فناوری و خلاقیت ملت‌ها از هر كشوری بر محوریت همین موضوع به معرض دید جهانیان قرار می‌گیرد.
اهمیت ویژه و جایگاه جهانی این رویداد نه‌تنها به دلیل حضور بیشتر كشورهای جهان به‌عنوان شركت‌كننده، بلكه بازدید میلیون‌ها نفر علاقه‌مند به این نمایشگاه از طیف‌های مختلف از و اقصینقاط جهان است.
وسعت و حجم بالای اكسپو در هر دوره به‌قدری وسیع و گسترده است كه آماده‌سازی و مقدمات اجرایی و برگزاری آن سال‌ها طول كشیده و نیز جهت فراهم‌سازی زمان لازم برای متقاضیان بازدید، این نمایشگاه نه چند روز، بلكه 6 ماه طول خواهد كشید.
برگزاری هر دوره از اكسپو به دلیل اهمیت این رویداد و حضور مهم‌ترین و تأثیرگذارترین كشورها به‌عنوان شركت‌كننده و اشخاص به‌عنوان بازدیدكننده، زیرساخت‌ها و تصویر ابر شهرها را تا ابد تغییر خواهد داد. بازدید از هر اكسپو، آن‌هم در كلان‌شهرهایی كه در رنكینگ جهانی قرار دارند، فرصتی است كه تكرار آن به‌سادگی میسر نخواهد شد.
تاریخچه اكسپو
از سال 1851 كه اولین اكسپو تاریخ در لندن و به پیشنهاد پرنس آلبرت در كاخ كریستال این شهر برگزار شد، این رویداد به فرصتی جهانی برای طرح بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین ابداعات و اكتشافات بشریت بر عموم مردم دنیا و همچنین تشریك فن‌آوری‌ها و نوآوری‌های هر ملت به سایر ملت‌ها و بستری برای عملی كردن بزرگ‌ترین پروژه‌های عمرانی و هنری گردید.
تا جایی كه اختراع آسانسور در اكسپوی سیدنی (1879)و یا بنای عظیم برج ایفل در اكسپوی پاریس (1889) و صدها طرح و كشف و بنای دیگر به‌عنوان یادگاری‌های اكسپو به یادگار ثبت‌شده‌اند. اكسپو برای تمام مردم جهان فرصت گفتگوی بین‌المللی در مورد موضوعات داغ جهانی، علوم، هنر و فن‌آوری را كه موردعلاقه همگان است را فراهم كرده و به هر كشور این فرصت را می‌دهد تا خلاقیت و دانش توأم با فرهنگ و هنر خود را به جهانیان عرضه كند. در طی این دو قرن، تنها در دوره سال‌های 1915تا 1922 و 1939تا 1958 اكسپو به دلیل جنگ‌های جهانی اول و دوم متوقف شد. سیر صعودی محتوا و نتایج حاصل از برگزاری هر دوره از اكسپو ، امروزه این رقابت بین كشورها را چنان به جریان انداخته كه می‌توان اكنون از اكسپو به المپیك فناوری ملت‌ها نام برد.
معرفی اكسپو 2015
شهر میلان در سال 2015 میلادی برای دومین بار پس از سال 1906، میزبان نمایشگاه جهانی اكسپو است. اكسپو 2015 میلان با موضوع «تغذیه جهان ، انرژی حیات» طراحی‌شده و كشور ایتالیا از سال 2008 تاكنون (به مدت 7 سال) مشغول آماده‌سازی و فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم جهت برگزاری این نمایشگاه به وسعتی معادل یك‌میلیون مترمربع با حضور 145كشور جهان (94% كل ملیت‌های زمین ) با پیش‌بینی بیش از 20 میلیون بازدیدكننده در طول 6 ماه از ابتدای ماه می تا پایان ماه اكتبر (برابر با 1 اردیبهشت الی 9 آبان ماه سال 1394) بوده است.
ایران نیز در فضایی نزدیك به 2000 مترمربع در كنار سایر ملل، دستاوردهای علمی، هنری و صنعتی خود پیرامون موضوع اكسپو 2015 را به بازدیدكنندگان عرضه خواهد كرد.
اكسپو 2015 میلان بزرگ‌ترین رویداد تاریخ جهان بر محور تغذیه و انرژی حیات بوده كه پاسخی است به یك نیاز حیاتی بشر با ارائه راهكارها و فناوری‌های نوین در جهت تأمین غذای سالم، مطمئن و كافی برای همگان. آشنایی با آخرین فناوری‌ها، ابداعات و خلاقیت‌های هر كشور، در كنار زیبایی‌ها و جذابیت‌های ایتالیا و اتفاقات هنری و فرهنگی جانبی در شهر میلان، بر جذابیت‌های بازدید از این نمایشگاه خواهد افزود و خاطرات این سفر را پربارتر و فراموش‌نشدنی خواهد كرد.
معرفی شهر برگزاری اكسپو
میلان در جایگاه سیزدهمین شهر پربازدید جهان در سال 2014 و دومین شهر بزرگ ایتالیا با جمعیتی حدود 3/1 میلیون نفر همواره به‌عنوان شهر عاشقانه، هنری و كشف كردنی بر سر زبان‌ها مطرح بوده است.
در طی تاریخ پرفرازونشیب ایتالیا، میلان جز مهم‌ترین شهرها و حتی مدتی به‌عنوان پایتخت امپراتوری روم غربی بوده كه هنوز آثار تاریخی بزرگی از آن دوران به یادگار دارد. در همین شهر بود كه امپراتور كنستانتین اول دین مسیحیت را در تمام قلمرو روم آزاد كرد و باز همین شهر بود كه در قرون‌وسطی شاهد شكست امپراتوری شكست‌ناپذیر آلمانی، فردریك اول ملقب به ریش‌قرمز بود.
در طی تاریخ هنرمندان تكرار شدنی و اسطوره‌های فرهنگی (ازجمله داوینچی) همواره به زیباسازی این شهر پرداخته‌اند. ملكه ماریا ترزا نیز در قرن هجدهم بار دیگر برای زیباسازی شهر كوشید.
ازجمله میراث‌های هنری این شهر می‌توان به دوئمو، پنجمین كلیسای جامع بزرگ جهان و مهم‌ترین نمونه معماری سبك گوتیك در ایتالیا نام برد، همچنین سایر كلیساها، كاخ‌ها، موزه‌ها و ... بدون فراموش كردن هنر معاصر و معماری نوین در این شهر كه هركدام در نوع خود گنجینه‌های بی‌بدیل محسوب می‌شوند. باری جهانیان نام میلان را همواره در پیوند بانام آلفا رومئو یا پیرلی همچنین آرمانی و ورساچه می‌شناسند. مد از جنبه‌های دیگر این شهر بی‌مثال در شمال ایتالیاست. برگزاری اكسپو در شهر میلان، جذابیت و انگیزه سفر و بازدید را صدچندان می‌كند.
چگونه در اكسپو حضور پیدا كنیم؟
در استان اصفهان آژانس خدمات مسافرتی هفت‌اقلیم از تمامی علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه اكسپو 2015 میلان دعوت می‌كند با حضور در هركدام از برنامه‌های هفتگی و از پیش طراحی‌شده این شركت، از خدمات و تسهیلات در نظر گرفته‌شده بهره‌مند شده و در كنار بازدید از بزرگ‌ترین رویداد نمایشگاهی جهان، از گشت‌های تفریحی تنظیم‌شده استفاده كنند. همچنین شركت هفت‌اقلیم باكمال افتخار آمادگی خود را جهت همكاری و ارائه خدمات به اعضای اتاق بازرگانی، اصناف، تشكل‌ها و انجمن‌های تخصصی و یا سازمان‌های ذی‌ربط مبنی بر طراحی و اجرای تور اكسپو بر اساس برنامه‌های مورد درخواست اعضا اعلام داشته و تمام توانمندی در امكانات پیش‌بینی‌شده ازجمله امور مربوط به اخذ روادید، پرواز و اقامت در شهر میلان را جهت تأمین رفاه مشاركت‌كنندگان، در اختیار مجموعه‌های مذكور قرار خواهد داد.
اما خدمات تور اكسپو میلان شامل: اخذ ویزا و بیمه مسافرتی و كارت نمایشگاه اكسپو، پرواز رفت‌وبرگشت از تهران، اقامت در هتل‌های 4 ستاره تاپ، ترانسفرهای فرودگاهی و نمایشگاهی با اتوبوس لوكس توریستی، گشت‌های تفریحی در شهرهای مورد اقامت و شهرهای بین‌راهی، همراهی لیدر از تهران، پرواز بین‌شهری و ترانسفر زمینی بین‌شهری است.
مدارك و فرم‌های لازم برای این سفر نیز شامل: اصل گذرنامه و گذرنامه‌های قبلی (اعتبار حداقل 9 ماه)، اصل شناسنامه، 4 قطعه عكس3X4، گردش ریز حساب بانكی3 ماهه اخیر به زبان انگلیسی(با موجودی حداقل چهارصد میلیون ریال)، اصل سند ملكی و مدارك شغلی(متناسب با شغل متقاضی) شامل:
مشاغل آزاد : اصل جواز كسب یا پروانه بهره‌برداری یا پروانه اشتغال
مدیران عامل شركت‌ها: اصل روزنامه رسمی به همراه آخرین تغییرات
كاركنان شركت‌ها: اصل روزنامه رسمی به همراه معرفی‌نامه و گواهی بیمه تأمین اجتماعی
كارمندان بخش دولتی: اصل قرارداد باكارت كارمندی و آخرین فیش حقوقی یا حكم كارگزینی و معرفی‌نامه
اعضا هیات علمی دانشگاه: اصل كارت عضویت هیات علمی آخرین فیش حقوقی یا حكم كارگزینی
دانش آموزان و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل
برای همسران خانه‌دار مدارك شغلی همسر كافی است. علاقه‌مندان می‌توانند جهت كسب اطلاعات بیشتر از سایر فعالیت‌های این شركت با شماره 36673335-031 (بخش نمایشگاهی) تماس حاصل كنند.
گ/7135