قائم مقام دبیر كل حزب الله لبنان:امام خامنه ای احیاگر اسلام است

تهران - ایرنا - قائم مقام دبیر كل حزب الله لبنان گفت: امام خامنه ای احیاگر اسلام است و هدایت امت اسلامی را با یك سیستم جهادی به عهده دارد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، شیخ نعیم قاسم روز سه شنبه در مراسم رونمایی از كتاب الولی المجدد رهبر احیاگر كه به قلم وی به نگارش در آمده است، اظهار داشت: بیشتر كتاب هایی كه درباره امام خامنه ای نوشته شده بیانات ایشان را جمع آوری كرده و به عناوین مختلفی تنظیم كرده اند اما در كتاب الولی المجدد مایل بودم كه ایشان را با شخصیت متفكرش كه احیاگر در اسلام است، معرفی كنم.
وی در این مراسم كه در خبرگزاری تسنیم برگزار شد ، ادامه داد: الولی المجدد دارای 26 عنوان اصلی است كه مهمترین موضوع آن بیداری اسلامی است و در آن به نقش رهبر معظم انقلاب در به وجود آمدن این بیداری اشاره شده تا خوانندگان با دیدگاه امام خامنه ای در این زمینه و چالش های بیداری اسلامی آشنا شوند.
قائم مقام دبیر كل حزب الله لبنان یادآورشد: امام خامنه ای با دیدگاه های خود حق انتخاب را برای ملت و تعیین سرنوشت خود محقق و سیستمی ایجاد كرد كه به مردم حق انتخاب می دهد.
شیخ نعیم قاسم با بیان اینكه این مساله نشان داد مسلمانان باید بتوانند اسلام را به شیوه‌ای بهتر معرفی كنند، دیدگاه های راهبردی امام خامنه ای را عامل قدرت ایران دانست.
وی اظهار كرد: مساله دیگر اشاره شده در این كتاب برنامه استراتژیك و راهبردی در جمهوری اسلامی ایران است زیرا كه ایران بر اساس اهداف مشخصی همچون سند چشم انداز 20 ساله، نقشه راه و برنامه پنج ساله حركت می كند.
قائم مقام دبیر كل حزب الله لبنان با اشاره به اینكه دیدگاه های استراتژیك رهبر ایران این كشور را قدرتمند كرده است، گفت: پیش از آمدنم به ایران یكی از رهبران احزاب لائیك لبنان به من گفت كه كتاب شما را خواندم و شگفت زده شدم ، فهمیدم كه در برابر یك رهبر عظیم قرار دارم و تا پیش از آن، به این ابعاد استراتژیك رهبر ایران دست نیافته بودم‎.
شیخ نعیم قاسم، این كتاب برای افرادی كه می‌خواهند در بیانات رهبری جستجو كنند را یك كتاب مرجع دانست و افزود: در این كتاب عواطف خود را دخیل نداده ام اما تمامی تلاش من بر این بوده كه دیدگاه امام خامنه ای را منعكس كرده و تصمیم گیری را به عهده خواننده بگذارم.
وی خاطرنشان كرد: رهبر احیاگر (امام خامنه ای) رهبر ماست كه گوش به فرمان وی هستیم. هنگامی كه به سخنان رهبری گوش دادیم پیروزی‌های خوبی كسب كردیم و مقاومت قوی شد.
قائم مقام دبیر كل حزب الله لبنان اضافه كرد: ایشان به ما آموخت كه مقابله با اسرائیل باید در اولویت قرار گیرد و ما تا آخر به مبارزه با اسرائیل تا سرنگونی آن ادامه می‌دهیم.
كتاب الولی المجدد (رهبر احیاگر) سیری در اندیشه های راهبردی امام خامنه ای تالیف شیخ نعیم قاسم و با ترجمه محمدباقر اسدی در خبرگزاری بین المللی تسنیم رونمایی شد.
در این مراسم كه سردار حسین سلامی جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شیخ حسن بغدادی عضو شورای مركزی حزب الله لبنان و مسئول حفظ میراث فرهنگی و دینی جبل عامل لبنان، سید عبدالله صفی‌الدین نماینده حزب الله در تهران، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ،حمیدرضا مقدم‌فر معاون فرهنگی مجمع بیداری اسلامی، مجید قلی‌زاده مدیر عامل خبرگزاری تسنیم و جعفر درونه مدیر پروژه ترجمه كتاب الولی المجدد حضور داشتند، از دست اندركاران آماده سازی و ترجمه این كتاب تقدیر شد.
فراهنگ ** 1883**1601**