۲۷ مرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۴۴
کد خبر: 81723993
T T
۰ نفر
16 ناشر ایرانی میهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی كتاب مسكو

مسكو - ایرنا - جمهوری اسلامی ایران با 16 ناشر به عنوان میهمان ویژه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی كتاب مسكو كه 11 شهریور ماه در پایتخت روسیه گشایش می یابد، شركت می كند.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه و بازار بین‌المللی كتاب مسكو كه سال 1977 بنیانگذاری شده است، به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی این كشور با حضور شمار زیادی از كشورها، اوایل سپتامبر هر سال در مسكو برپا می‌شود.
بنا به اعلام رایزنی فرهنگی ایران در مسكو، با برنامه ریزی های مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی و همكاری نهادها، دستگاه ها، ناشران و مؤسسات مختلف كشور، بخشی از توان حوزه كتاب و صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران در 250 متر مربع عرضه خواهد شد و همچنین در مدت برگزاری نمایشگاه اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی متنوعی برای معرفی ایران در نظر گرفته شده است.
16 ناشر از جمله 'سمت'، دانشگاه علامه طباطبایی، جامعة المصطفی العالمیة، علامه جعفری، دانشگاه تهران، انتشارات بین المللی حافظ، شباویز، انتشارات بین المللی الهدی، خانه ادبیات، مجمع ناشران دفاع مقدس، بنیاد ایران شناسی، سازمان فرهنگی- هنری شهرداری و بنیاد سعدی آثار خود را به زبان های روسی، فارسی، عربی، آذری و تاجیكی در معرض دید علاقه مندان علم و دانش و فرهنگ ایران زمین در روسیه خواهند گذاشت.
همچنین در این نمایشگاه، نشست‌های تخصصی و كارگاه های آموزشی متعددی توسط اساتید دانشگاه‌ها، محققان و نویسندگان ایرانی و روس، با محوریت ادبیات معاصر ایران برگزار خواهد شد.
برنامه های جنبی مختلفی از جمله برپایی روز ایران، رونمایی از جدیدترین آثار تألیفی و ترجمه شده به زبان روسی، معرفی طرح حمایت از ترجمه كتب علوم انسانی به زبان روسی (طرح تاپ)، شعر خوانی و مسابقه ترجمه ادبیات فارسی به روسی، اجرا خواهد شد.
در بخش دیگری از برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی كتاب مسكو، گروه‌های هنری هم شركت خواهند كرد كه اجرای موسیقی محلی نواحی جنوب ایران و اجرای شاهكارهای ادبی ایران همراه با موسیقی به زبان روسی و برخی زبان های دیگر توسط كودكان و نوجوانان ایرانی از جمله این برنامه ها می باشد.
بیست و هشتمین دوره نمایشگاه كتاب مسكو از 11 تا 15 شهریور از ساعت 10 لغایت 18 در محل پارك «ودنخا» برگزار می‌شود.
اروپام**1516**1517