۲۶ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۰۴
کد خبر: 81722919
۰ نفر
برترین رسانه های قرآنی كشور تجلیل می شوند

تهران - ایرنا - نخستین جشنواره رسانه های مكتوب و دیجیتال قرآنی كشور«اتقان» با معرفی برگزیدگان همزمان با افتتاح طرح ملی«یاسین در آیینه پژوهش،‌ هنر و فضای مجازی» و با مشاركت رادیو قرآن برگزار می شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اتحادیه تشكل‌های قرآن و عترت كشور نخستین جشنواره رسانه های مكتوب و دیجیتال قرآنی كشور «اتقان» با معرفی برترین رسانه های مكتوب و دیجیتال روز پنجشنبه 29 مرداد در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.
آیین اختتامیه این جشنواره همزمان با افتتاح طرح ملی«یاسین در آیینه پژوهش،‌ هنر و فضای مجازی» و با مشاركت رادیو قرآن از ساعت 10 صبح با حضور مسوولان، خادمان و فعالان قرآنی كشور برگزار خواهد شد.
در این مراسم از نفرات اول تا سوم هر یك از چهار محور این جشنواره شامل نشریات مكتوب، وب‌سایت‌های برتر آموزشی قرآن، صفحات شخصی با محتوی كلی قرآنی و نرم‌افزارهای قرآنی آموزشی، تبلیغی و ترویجی تجلیل می شود.
همچنین در این همایش از سه نرم افزار قرآنی تولیدی توسط اتحادیه تشكل‌های قرآن و عترت كشور شامل، اطلس جامع موسسات قرآنی، گنجینه نور و حیات طیبه رونمایی خواهد شد.
‌نسخه نخست این نرم افزارهای تلفن‌های همراه، هم اكنون نیز از طریق نرم افزار بازار قابل دریافت است.
نخستین جشنواره رسانه های مكتوب و دیجیتال قرآنی كشور، اردیبهشت ماه سال جاری با هدف گردآوری آثار و محصولات رسانه‌ای مكتوب و دیجیتال كشور شامل موسسات، نهادها و فعالان قرآنی كشور برای نخستین بار به‌صورت متمركز، باهدف سنجش فعالیت‌های رسانه‌ای قرآنی كشور و تقدیر از برترین‌های فضای مجازی و مكتوب رسانه‌ای در حوزه قرآنی طراحی و آغاز شد.

* رونمایی از آلبوم صوتی مهر و ماه
در آیین افتتاحیه طرح ملی «یاسین در آیینه پژوهش،‌ هنر و فضای مجازی» همچنین از دستاوردهای شبكه رادیویی از جمله آلبوم صوتی «مهر و ماه» رونمایی می شود.
این آلبوم صوتی در حوزه هنر نغمات آیینی، تواشیح و ابتهال یكی دیگر از محصولات رادیو قرآن است كه با صدای حسن خانچی تولید شده و شامل قطعاتی هنری در مدح پیامبر اكرم (ص)، قرآن كریم و اهل بیت (ع) و همچنین قطعاتی عرفانی و مناجات هایی به زبان عربی و قطعاتی فارسی در این زمینه است.
نرم افزار چندرسانه ای «صدای قرآن» شامل فایل‌های متنی، صوتی و تصویری، مطالب و موضوعات مرتبط با ماه مبارك رمضان، نرم افزار «آوای وحی» شامل20 هزار تلاوت ماندگار از 450 قاری جهان اسلام از دیگر نرم افزارهای تولیدی رایو قرآن است كه در این مراسم رونمایی خواهد شد.
اپلیكیشن «صدای قرآن» نیز به صورت آزمایشی در ایام برگزاری سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن كریم اجرا شد و نسخه آزمایشی این اپلیكیشن به صورت روزانه، اطلاعاتی را سریع از فایل های صوتی، تصویری و مكتوب مسابقات در اختیار مخاطبان قرار می داد.
در این اپلیكیشن مصاحبه با داوران و مسوولان برگزاری مسابقات بارگذاری می شد تا علاقه مندان در كوتاه ترین زمان و به راحتی بتوانند به اطلاعات لازم در این زمینه دسترسی پیدا كنند.
نرم افزار «آوای وحی» بیش از 700 موضوع مختلف توسط یك تیم قرآنی مورد توجه قرار گرفته و آیات مرتبط با این موضوع ها از قرآن استخراج شده است.
در این مراسم همچنین از خردسالان برگزیده طرح تابستانه «گل‌های زندگی» تجلیل خواهد شد، این برنامه ویژه كودكان و نوجوانان امسال با محوریت سوره یاسین در ماه مبارك رمضان و فصل تابستان به روی آنتن رادیو قرآن رفت.
در آیین افتتاح طرح «یاسین در آیینه پژوهش،‌ هنر و فضای مجازی» جمعی از مسئولین كشوری و لشكری نز حضور خواهند داشت و به سخنرانی خواهند پرداخت،‌ همچنین حضور قاریان بین المللی كشور نیز در این مراسم پیش بینی شده است.
فراهنگ**1003**1601**