مسابقات دوچرخه سواري كوهستان در بوكان برگزار شد

مهاباد - ايرنا - مسابقات دوچرخه سواري كوهستان براي شناخت نفرات برتر جهت اعزام به مسابقات قهرماني استان آذربايجان غربي با شناخت نفرات برتر در بوكان به پايان رسيد .

رييس اداره ورزش و جوانان بوكان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين رقابتها روز گذشته با حضور بيش از 70 ورزشكار در سه رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در اين شهرستان در مسير جاده كوسه برگزار شد .
انور ملارحيمي ادامه داد: در پايان اين مسابقات كه در مسافت 10 كيلومتر برگزار شد، در رده سني جوانان محمد نجاري، آزاد فرجي و محمد رستم زمان به ترتيب اول تا سوم شدند.
وي گفت: در رده سني بزرگسالان كه به طول 14كيلومتر برگزار شد فرهاد اميني، لقمان رسولي و كيوان محمودي به ترتيب به مقامهاي اول تا سوم دست پيدا كردند.
ملارحيمي ادامه داد: در رده سني نوجوانان نيز امين رشيدي اول شد و سالار يزدان پاك و كومار ياسيكندي به ترتيب به مقامهاي دوم و سوم اين رده سني رسيده و جواز حضور در تيم منتخب بوكان براي شركت در رقابتهاي قهرماني استان را به دست آوردند .
وي گفت: به مناسبت گراميداشت ولادت حضرت معصومه (س) و هفته پهلواني نيز همايش دوچرخه سواري با حضور اقشار مختلف مردم روز جمعه با حضور بيش از 100 ورزشكار و دوچرخه سوار از مجموعه ورزشي وحدت بوكان تا بلوار ساحلي شهر بوكان برگزار و شركت كنندگان مسافت بيش از هشت كيلومتري اين همايش را ركاب زدند .
در پايان اين همايش كه با همكاري اداره ورزش و جوانان و هيات دوچرخه سواري اين شهرستان برگزار شد، به قيد قرعه به تعدادي از شركت كنندگان هدايايي اهدا شد.
در شهرستان بوكان هم اكنون بيش از 20 ورزشكار در رشته دوچرخه سواري به صورت حرفه اي فعاليت دارند.
اين شهرستان داراي 38 هيات مختلف ورزشي فعال بوده و بيش از 6 هزار نفر ورزشكار تحت پوشش بيمه هستند.
بوكان در جنوب آذربايجان غربي و 184 كيلومتري مركز استان واقع شده است .
7510/6185/2093