۲۴ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۵۵
کد خبر: 81719602
۰ نفر
تلفن همراه جزو جدایی ناپذیر زندگی انسان ها

تهران- ایرنا- بررسی یكی از شركت های بین المللی در زمینه میزان استفاده از تلفن های همراه نشان می دهد كه تعداد زیادی از مردم در حالی به خواب می‌روند كه تلفن همراه خود را در دست دارند یا آن را كنار خود گذاشته اند.

بر اساس این بررسی كه در كشورهای آمریكا، انگلیس، برزیل، چین، اسپانیا، مكزیك و هند انجام شده است، می توان گفت كه فناوری نوین ارتباطی ازجمله تلفن همراه، جزو جدایی ناپذیر زندگی انسان ها شده است و هر روز وابستگی افراد به آن بیشتر می شود.
سید هاشم مداح حسینی مدیر گروه ارتباطات رادیویی پژوهشكده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار كرد: استفاده از تلفن همراه به قدری در بین مردم رواج پیدا كرده كه تاثیرات فراوانی بر روی زندگی اغلب آنها گذاشته است.
وی، بررسی یكی از شركت های بین المللی در زمینه میزان استفاده از تلفن های همراه را خاطر نشان كرد و گفت: بر اساس این بررسی كه در كشورهای آمریكا، انگلیس، برزیل، چین، اسپانیا، مكزیك و هند انجام شده است، تعداد زیادی از مردم در حالی به خواب می‌روند كه تلفن همراه خود را در دست دارند یا آن را كنار خود گذاشته اند.
مداح حسینی با اشاره به اینكه فناوری ها برای ساده و راحت كردن زندگی انسان طراحی و ایجاد شده اند، اظهار كرد: انسان ها نباید در خدمت فناوری باشند بلكه ابزارهای پیشرفته باید در خدمت بشریت باشند.
وی در مورد استفاده از فناوری نوین ارتباطی در ایران گفت: با ورود تكنولوژی دیجیتال كه از اواخر دهه 60 انجام گرفته، مخابرات ایران توانست جهشی چشمگیر در بخش تلفن ثابت و سیار داشته باشد.
مدیر گروه ارتباطات رادیویی پژوهشكده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینكه بهره گیری از این تكنولوژی پیشرفته با هدف ساده كردن ارتباطات و تبادل اطلاعات است، افزود: مردم ابتدا تلفن همراه را به عنوان كالای لوكس می دانستند اما به مرور به آن عادت كردند و امروزه دیگر نمی توانند آن را از خودشان دور كنند.

** عرضه خدمات مطلوب تر با ایجاد نسل های جدید شبكه های همراه
مداح حسینی در مورد عرضه خدمات گسترده تر و مطلوب تر از طریق تلفن های همراه گفت: با راه اندازی نسل های جدیدتر شبكه های همراه این موضوع مهم محقق شده است.
وی با بیان اینكه ساخت تلفن های همراه هوشمند به سمت نسل های جدیدتر در حركت است، افزود: در حال حاضر نسل چهارم این شبكه تولید شده است و پیش بینی می شود تا سال 2020 میلادی نسل پنجم نیز عرضه شود.
مداح حسینی تاكید كرد: این نسل نوعی همگرایی بین تلفن های ثابت و سیار ایجاد خواهد كرد و نسل پنج شبكه همراه نیز، امكانات و خدمات بهتری را در اختیار كاربران قرار می دهد و زمینه انتقال دیتاها با حجم بیشتر و سرعت بالاتر را مهیا می كند.
مدیر گروه ارتباطات رادیویی پژوهشكده فناوری ارتباطات گفت: امروزه خدماتی كه از طریق تلفن همراه ارایه می شود فقط محدود به صدا و پیامك نیست و خدماتی مانند انتقال دیتا از طریق این تكنولوژی انجام می گیرد.
مداح حسینی، بهره گیری از شبكه های اجتماعی و ارتباط با مراكز مالی از جمله بانك ها را از جمله خدمات تلفن های همراه عنوان كرد و افزود: تعداد و تنوع خدمات ارایه شده از طریق این فناوری نوین در حال افزایش است.
وی با بیان اینكه میزان استفاده و امكاناتی كه این فناوری برای كاربران خود فراهم كرده است، بسیار زیاد است، ادامه داد: در این فضای گسترده كه همه می توانند با هم به تبادل اطلاعات بپردازند، طبیعی است كه علاوه بر مزایا از چالش هایی نیز برخوردار باشد.
19 مرداد ماه مصادف با بیستمین سالروز اولین عرضه سیم كارت در كشور است. از آغاز اولین عرضه سیم كارت در ایران تاكنون، تعداد زیادی از ایرانی ها از خدمات این ابزار پیشرفته استفاده می كنند.
علمی(4)1201 **1834