۲۳ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۰۳
کد خبر: 81718940
۰ نفر
حضوردر نماز جمعه با ماسك

زابل- ایرنا- مردم مومن و نمازگزار زابل امروز /جمعه/ در اعتراض به وضعیت كنونی سیستان و 17 سال خشكسالی و بادهای 120 روزه كه در چند روز اخیر نفس كشیدن را برایشان سخت كرده است با ماسك تنفسی در نماز جمعه شركت كردند.

به گزارش ایرنا امام جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حضور با نشاط و مطالبه گرانه مردم به ویژه جوانان این مرز بوم كه به نشانه اعتراض با رعایت قوانین مملكت اسلامی با ماسك تنفسی در نماز جمعه شركت كردند، اظهار داشت: این مردم با اتحاد و همدلی بدنبال احقاق حقوق خود و توجه مسوولان به مشكلات این منطقه هستند.
حجت الاسلام علی اكبر كیخا با تقدیر از حضور مردم و جوانان در نماز جمعه و اعلام اعتراض به مشكلات سیستان در چارچوب قوانین یادآور شد: هر زمانی كه مردم متعهد و بدور از نگاه قومی و قبیله ای بر حقوق حقه خود تاكید داشته باشند به نتیجه خواهند رسید.
امام جمعه زابل همچنین با تقدیر ار رسانه های ارتباط جمعی به سبب بیان مشكلات مردم سیستان در چند روز گذشته گفت: اخبار منتشره از طریق رسانه های ارتباط جمعی نگاهها را به تالاب بین المللی هامون و منطقه سیستان جلب كرد.
وی افزود: مردم سیستان در چند روز گذشته در كنار رنج های بوجود آمده از ریزگردها و خشكسالی ها، سخنی از معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست شنیدند كه آنان را بسیار آزرده خاطر كرد.
وی با ابراز گلایه از مسوولان اداره حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان و شهرستان زابل نسبت به عدم اطلاع رسانی در خصوص تالاب هامون اظهار داشت: استاندار سیستان و بلوچستان اعلام كردند كه برای پیگیری مشكلات ریزگردها با معاون اول رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست كشور نشست و گفت وگو داشته و مقرر شده جلسه ستاد بحران در منطقه مخصوص هامون برگزار شود.
حجت الاسلام كیخا با اشاره به 23 مرداد سالروز پیروزی قهرمانانه حزب الله لبنان بر ارتش سرسر مسلح و جنایتكار رژیم جعلی و كودك كش صهیونیست گفت: راه پیروزی كشورهای مسلمان از جمله فلسطین، لبنان، عراق، سوریه و دیگر كشور ها مقاومت و ایستادگی در مقابل استكبار است.
وی افزود: جهان اسلام وعده خدا را می بییند چرا كه به وظیفه خود عمل كرده اند و كشورهای اسلامی می بایست پی به قدرت خود ببرند و بدانند كه دشمنانشان ضعیف هستند.
امام جمعه زابل اظهار داشت: داعش و صهیونیست چهره واقعی انگلیس، آمریكا و جهان خواران و جنایتكاران زمان را به خوبی برای مردم دنیا نمایان كردند.
وی با اشاره به سالروز بازگشت نخستین آزادگان افتخار آفرین به میهن اسلامی اظهار داشت: آزادگان به عنوان سندهای پر افتخار و كوههای مستحكم باعث استحكام انقلاب شدند.
حجت الاسلام كیخا از استاندار سیستان و بلوچستان و مسوولان كشور خواست تا تكلیف منطقه آزاد تجاری سیستان را مشخص كنند.
مردم نمازگزار زابل هدف از گذاشتن ماسك تنفسی و شركت در نماز جمعه را توجه دولتمردان به مشكلات منطقه به ویژه وضعیت ریزگردها عنوان كردند.
7317/ 6081