همكاری با امارات برای توسعه اقتصادی و گردشگری كیش در شرایط پسا تحریم

كیش - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش در سفر به امارات متحده عربی چگونگی همكاری گسترده تر با امارات برای توسعه اقتصادی و گردشگری كیش پس از لغو تحریم ها را بررسی كرد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از سازمان منطقه آزاد كیش، «علی اصغر مونسان» در سفر اخیر چهار روزه خود به امارات متحده عربی ضمن دیدار با سفیر و سركنسول ایران در ابوظبی و دبی از طرح های عمرانی و فعالیت های اقتصادی در ابوظبی، دبی و منطقه آزاد جبل علی بازدید كرد.
بررسی ظرفیت ها و موقعیت مناطق مختلف امارات از جمله جبل علی، ابوظبی و دبی، روند توسعه این مناطق در بخش های گردشگری، تجارت و خدمات لجستیكی بندر وفرودگاه، مطالعه و استفاده بهینه از توانمندی های این مناطق در جهت توسعه فعالیت های عمرانی، اقتصادی و گردشگری كیش در شرایط پساتحریم از جمله موضوعات مورد بررسی در این سفر بود .
همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش در این سفر با فعالان اقتصادی برجسته در دبی، مسوولان شركت ناس (NAS ) فعال در زمینه ساخت و ساز، مدیریت، خدمات و هندلینگ فرودگاه ها و شركت ای بی ای مشاورارشد و طراح كارگوسنتر جبل علی دیدار و گفت وگو كرد.
در این نشست شركت ای بی ای برای آغاز فعالیت در كیش، انتقال هواپیماهای كارگو به این منطقه و تامین زیرساخت های لازم برای ایجاد یك مركز كارگو سنتر در جزیره كیش اعلام آمادگی كرد، شركت ناس (NAS ) نیز از آمادگی خود برای سرمایه گذاری در جزیره كیش و فعالیت در زمینه خدمات فرودگاهی خبر داد.
مونسان در نشستی با بازرگانان و تجار ایرانی مقیم امارات ضمن آشنایی با روند فعالیت های آنان در این كشور، موقعیت و فرصت های سرمایه گذاری كیش را معرفی كرد.
وی با تاكید بر اینكه سیاست های حمایتی سازمان منطقه آزاد كیش، كاهش بروكراسی های اداری و تسهیل شرایط فعالیت سرمایه گذاران در این منطقه، رشد جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی را درجزیره كیش بدنبال داشته است از تجار و بازرگانان ایرانی مقیم امارات دعوت كرد تا در سفر به جزیره كیش شرایط سرمایه گذاری و فعالیت در این منطقه را بررسی كنند.
ارائه و بررسی راهكارهای ارتباط گسترده تر با تجار و بازرگانان دبی از طریق شورایعالی بازرگانی این شهر، برگزاری همایش های متعدد با هدف معرفی توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری جزیره كیش در امارات متحده عربی، بررسی شرایط پروازهای جت خصوصی (privet jet) ، در جزیره كیش و سرمایه گذاری در این زمینه، وسایل و خدمات الكتریكی و انرژی های نو از جمله مباحث مطرح شده در این نشست ها بود.
1630**1641 /6048**1613