رييس اتاق بازرگاني ايران: صنعت گردشگري با افق 1404 فاصله دارد

كرمان - ايرنا - رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران گفت: صنعت گردشگري با آنچه در افق 1404 براي آن تعيين شده است، فاصله دارد.

به گزارش ايرنا محسن جلال پور شامگاه يكشنبه در همايش گردشگري و تاريخي جشنواره فرهنگي اقتصادي كرمان در برج ميلاد تهران افزود: ورود 20 ميليون گردشگر با 25 ميليارد دلار در افق 1404 براي گردشگري پيش بيني شده است.
وي خاطرنشان كرد: امروز صنعت گردشگري در دنيا رقابتي است و حضور گردشگر همراه با وجود زيرساخت هاي لازم و خوب اتفاق مي افتد.
وي اظهار كرد: بخصوص در كشور ما با توجه به امكان حضور بعضي از گردشگران به لحاظ وجود بخش هاي تاريخي كه دارد بايد كارهاي زيادي از جمله زيرساخت ها در بخش گردشگري انجام شود.
رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي استان كرمان با بيان اينكه بنا به گفته هايي هر گردشگر براي 10 نفر اشتغال ايجاد مي كند گفت: مطمئنا سرمايه گذاري در گردشگري مي تواند مشكلاتي از جمله بيكاري را حل كند.
وي اضافه كرد: ايجاد اشتغال در بخش هاي ديگر براي هر فرد نياز به 160 ميليون تومان دارد در حالي كه در بخش گردشگري اين رقم بسيار پايين مي باشد.
جلال پور گفت: هر گردشگر سفير فرهنگ ايران است و نشان مي دهد كه ايران صلح دوست بوده و مردمي ميهمان نواز دارد.
وي با اشاره به اينكه بخشي از بيكاري در استان كرمان با رونق گردشگري حل خواهد شد تاكيد كرد: بايد اخلاق و ميهمان نوازي را به عنوان يك اصل مدنظر قرار دهيم و بر روي آن تاكيد داشته باشيم.
7439/3028