دولت تدبير و اميد با رسانه ها به عنوان بازوان منصف جامعه تعامل دارد

مشهد-ايرنا- مدير كل ورزش و جوانان گفت: دولت تدبير و اميد با رسانه ها به عنوان بازوان نقاد و منصف جامعه فاصله ندارد و تعامل با رسانه ها را در دستور كار خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا مازيار ناظمي شنبه شب در جمع خبرنگاران رسانه هاي خراسان رضوي افزود: در وزارت ورزش و جوانان رسانه هاي خودي و غير خودي معنا ندارد و در فضايي شفاف پذيراي انتقادات رسانه هاي منتقد نيز هستيم.
وي ادامه داد: در سالهاي گذشته در برخي موارد خبرنگاران رسانه ها براي تهيه گزارش در اماكن ورزشي با مشكلاتي همراه بودند ولي در دولت تدبير و اميد وزارت ورزش و جوانان تعامل با رسانه هاي گروهي را در دستور كار خود قرار داده است.
ناظمي با اشاره به مشكلات و كمبودهاي اعتباري براي اجراي پروژه هاي عمراني و نيمه تمام در كشور خواستار مشاركت خيرين ورزش يار در تكميل اين پروژه ها و رفع مشكلات زيرساختي و امكانات ورزش كشور شد.
نايب رييس انجمن ورزشي نويسان كشور اضافه كرد: بر اساس تدابير دولت تدبير و اميد و وزارت ورزش و جوانان پروژه ها با 50 درصد پيشرفت فيزيكي به خيرين ورزشيار سپرده مي شود و آنها در تكميل اين پروژه ها مشاركت خواهند داشت.
ناظمي گفت: در وزارت ورزش و جوانان و در دولت تدبير و اميد بناي شكايتي از رسانه ها را نداريم و اگر رسانه اي به دليل منافع جناهي و حزبي و يا گروهي مطالب خلاف واقع را منعكس كرد موارد از طريق معاونت حقوقي رياست جمهوري پي گيري مي شود.
مدير كل روابط عمومي وزارت ورزش و جوانان گفت: ما خود را رقيب رسانه ها نمي دانيم و به عنوان يك دوست در كنار آنها هستيم و در حد توان از ظرفيتهاي رسانه ها براي توسعه كمي و كيفي و رفع مشكلات ورزش استفاده مي كنيم.
وي خواستار استفاده از توان و همفكري نخبگان و صاحب نظران ورزشي در اين زمينه شد.
ناظمي اظهار داشت: خبرنگار در صدد مچ گيري نيست بلكه بر اساس رسالت خطير خود به دنبال اطلاع رساني به افكار عمومي است و بايد بستر مناسب اين مهم فراهم شود.
وي اضافه كرد: خبرنگار و رسانه هراسي و وابسته به افراد مختلف بودن يكي از ضعف هاي مهم در ورزش است و موارد متعددي در اين زمينه مشاهده كردم و بايد با بستر مناسب براي اطلاع رساني در جهت كاهش تنگناهاي اين بخش گام برداشت.
ناظمي گفت: اگر مجموعه اي هميشه به دنبال جنجال آفريني باشد، مشكلات بسياري را ايجاد مي كند.
مدير كل ورزش و جوانان خراسان رضوي هم گفت: براي تكميل مجموع حدود 50 پروژه نيمه تمام ورزشي در اين استان يكصد ميليارد ريال اعتبار ملي و استاني در نظر گرفته شده كه 60 ميليارد ريال آن را اعتبارات ملي تشكيل مي هد.
كورش صبوريان استفاده از مشاركت بخش خصوصي براي اجراي پروژه هاي ورزشي را از رويكردهاي مهم اين اداره كل ذكر كرد و گفت: استان خراسان رضوي از نظر جلب اين مشاركت رتبه نخست كشور است.
وي خاطر نشان كرد: با توجه به كناره گيري موسسه مالي و اعتباري ثامن الحجج (ع) از حمايت مالي و تيم داري در ورزش هندبال ، با تعدادي حاميان اقتصادي بدين منظور مذاكراتي در دست انجام است.
صبوريان گفت: موسسه مالي و اعتباري ثامن الحجج (ع) اعلام كرده كه غير از هندبال در ساير رشته هاي ورزشي سرمايه گذاري مي كند لذا تيم واليبال ميزان كه از چندي پيش به دليل انحلال موسسه ميزان فعاليتش متوقف شده بود، به اين موسسه واگذار شد.
صبوريان گفت: با مذاكرات با فدراسيون واليبال يك امتياز براي خراسان رضوي در ليگ برتر واليبال كشور گرفته شده كه در سالجاري تيم واليبال ثامن الحجج (ع) سبزوار به نمايندگي از استان در اين رقابتها حضور مي يابد.
مدير كل ورزش و جوانان خراسان رضوي اضافه كرد: تيم نسل ابومسلم طلوع شرقي هم در سالجاري با تركيب كادر فني جديد در ليگ دسته دوم فوتبال كشور حضور مي يابد و در مورد اين تيم هيچ نكته مبهمي وجود ندارد.
وي گفت: هيچ اطلاعي از مسائلي كه براي فرهاد ظريف ليبروي مشهدي تيم ملي واليبال به وجود آمده، نداريم و از وي حمايت مي كنيم و بستر مناسب براي ايجاد آكادمي واليبال توسط اين ورزشكار فراهم كرديم.
مدير كل ورزش و جوان خراسان رضوي در خصوص مشكلات ورزشگاه ثامن الائمه (ع) مشهد هم گفت: سازمان ليگ فوتبال مجوز بازي در اين ورزشگاه را صادر كرده و برخي از مشكلات اين ورزشگاه تا اندازه اي نيست كه در روند برگزاري رقابتها مشكل ايجاد كند.
وي تصريح كرد: تعمير تابلوي اسكوبورت استاديوم فوتبال اين ورزشگاه دو ميليارد ريال هزينه لازم دارد و تعمير اين تابلو جزو وظايف ما نيست و در محدوده اختيارات شركت توسعه و تجهيز اماكن ورزشي است.
وي با رد اختلاس در برخي هياتهاي ورزشي استان خراسان رضوي گفت: اين هياتها كه به دليل كمبود اعتبارات توانايي پرداخت هزينه هاي آب و برق و گاز خود را ندارند و با مشكلات فراواني دست به گريبان هستند، چگونه مبالغي در آنها اختلاس مي شود.
2095/1211

سرخط اخبار استان‌ها