قشم به واحد خدمات كامل پلیس راهور مجهز می شود

قشم - ایرنا - معاون فنی مهندسی پلیس راهور ناجا گفت: با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم، این منطقه به واحد خدمات كامل پلیس راهور مجهز می شود.

به گزارش روز شنبه اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سرهنگ احمد رستمی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، افزود: صدور گواهینامه خودرو و موتورسیكلت، صدور گذر موقت و تعویض پلاك خودروهای گذر شده بخشی از خدماتی است كه در آینده نزدیك در جزیره قشم ارایه می شود.
وی با اعلام اینكه جزیره قشم به عنوان یك منطقه گردشگر پذیر به ارتقای خدمات پلیس راهور نیازمند است، گفت: حاكمیت قانون، ارتقای نظم و انضباط و فرهنگ ترافیك و همچنین رعایت اصول رانندگی در جزیره قشم عامل مهمی در جذب سرمایه گذران به شمار می رود.
به گفته معاون فنی مهندسی پلیس راهور ناجا، یكپارچه سازی شماره گذاری خودروهای منطقه آزاد قشم و خدمات پس از آن از جمله صدور گذر موقت با هدف تكریم مردم در دستور كار ناجا قرار گرفته است.
وی اظهار كرد: با ایجاد شرایط پیش بینی شده برای مسایل ترافیكی در منطقه آزاد قشم از جمله راه اندازی مركز مانیتورینگ و كنترل مسایل راهنمایی و رانندگی، در نظر داریم قشم به پایلوت ترافیكی دیگر مناطق كشور، تبدیل شود.
سرهنگ رستمی با اشاره به شرایط ایجاد شده در حوزه بین الملل كشورمان و آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای ورود به عرصه های مهم اقتصادی در نقاط مختلف ایران از جمله منطقه آزاد قشم، گفت: امنیت و پویایی ترافیكی و ارتقای نظم و انضباط اجتماعی باعث توسعه پایدار و جذب سرمایه گذاران در این منطقه می شود.
وی ادامه داد: ساخت اتوبان ها، نصب تابلوها و علایم و تجهیزات فنی راهنمایی و رانندگی، آسفالت جاده ها، خط كشی ها و ایجاد ساختمان های مورد نیاز پلیس راهور از زیرساخت های مهم ایجاد نیروی انتظامی ویژه در قشم است كه با حمایت سازمان منطقه آزاد در حال انجام است.
معاون فنی مهندسی پلیس راهور ناجا گفت: نهادینه شدن فرهنگ ترافیكی در كشور به تعامل و همیاری همه دستگاه ها و نهادها به ویژه تریبون تاثیرگذار نمازهای جمعه و فضاهای آموزش و پرورش نیاز دارد.
حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، نیز گفت: در طرح جامع ساماندهی نیروی انتظامی قشم به برند سازی خودروها، كامل كردن تجهیزات، آموزش، تعیین سرعت مناسب و شیك پوشی نیروی پلیس راهور توجه ویژه شده است.
وی با اعلام اینكه قشم مقصد گردشگری مردمانی با فرهنگ های متفاوت از سراسر كشور است، اظهار كرد: كار پلیس در چنین شرایطی نسبت به دیگر مناطق كشور متفاوت است و نظم و انضباط، چگونگی رفتار با مردم و هدایت و راهنمایی آنان با صبر و حوصله بخشی از ویژگی های پلیس راهور در منطقه آزاد قشم خواهد بود.
به گفته مومنی، درك مشترك از قانون در منطقه آزاد قشم برای كاهش مشكلات حوزه انتظامی بسیار حایز اهمیت است و انتظار داریم با ایجاد منطقه ویژه انتظامی در این جزیره، شاهد نظم و انظباط بیشتر در حوزه های مختلف انتظامی از جمله مباحث پلیس راهور باشیم.
وی ساماندهی نظام حمل و نقل عمومی در قشم را با توجه به روند افزایش جمعیتی بسیار مهم دانست و یادآوری كرد: برای موفقیت طرح جامع ساماندهی انتظامی در قشم همه دستگاه های به ویژه آموزش و پرورش باید در این زمینه بسیج شوند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به حجم بالای تردد مسافران به این جزیره به ویژه در ایام نوروز، گفت: با حضور و تلاش مستمر پلیس راهور در ایام تعطیلات نوروز 94، هیچگونه حادثه منجر به فوت در قشم اتفاق نیفتاد و این تلاش خستگی ناپذیر پلیس قابل تقدیر است.
وی از شناسایی نقاط حادثه خیز و رفع آن در جزیره قشم و همچنین ایجاد اتوبان در محور درگهان - لافت، لافت - فرودگاه، فرودگاه - باسعیدو در منتهی علیه غرب جزیره و در نهایت ایجاد اتوبان ساحل جنوبی از شهر قشم تا فرودگاه به عنوان بخش مهم زیرساخت های سالم سازی و روان سازی تردد خودروها در این منطقه نام برد.
مومنی از برنامه ساماندهی ناوگان حمل و نقل نیروی انتظامی و ایجاد پایگاه های مورد نیاز پلیس راهور در نقاط مختلف جزیره قشم نیز به عنوان دیگر برنامه های طرح جامع ساماندهی نیروی انتظامی در منطقه آزاد قشم یاد كرد.
سرهنگ احمد رستمی معاون فنی مهندسی پلیس راهور ناجا و سرهنگ محمد باقر سلیمی فرمانده پلیس راهور هرمزگان در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، راه های حل مشكلات و نیازهای نیروی انتظامی این جزیره را بررسی كردند.
2090 /6048 ** 1095