قرارداد استاندارد سازی 61 هتل پایتخت منعقد شد

تهران -ایرنا- مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: در طرح درجه بندی و بازدید از هتل ها و هتل آپارتمان ها پایتخت، قرارداد 61 واحد منعقد شد.

رجبعلی خسروآبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در چند ماه اخیر توانسته ایم در بازدیدهای مختلف قراردادهای استاندارد سازی كیفیت و درجه بندی را بررسی كنیم.
وی بدون ذكر از تعداد هتل و هتل آپارتمانها در پایتخت گفت: این استاندارد سازی ها باید در مدت زمان 10سال گذشته انجام می شد كه صورت نگرفت.
وی ادامه داد: قراردادهای جدید استاندارد سازی هتل ها سه ساله خواهد بود چرا كه بسیاری از اطلاعات درجه بندی هتل ها به زمان های گذشته بر می گردد كه نیاز است تا این اطلاعات به روز شود.
مدیركل میراث فرهنگی استان تهران به دغدغه خبرنگاران در تخریب برخی از بافت های تاریخی اشاره كرد و گفت: در طرح انضباط اجتماعی، تخریب هایی در برخی مكان های تاریخی پایتخت رخ داده كه در نامه ای به شهرداری تهران نگرانی های خود را اعلام كردیم.
به گفته خسروآبادی در جوابیه نامه اخیر شهرداری به اداره كل میراث فرهنگی استان تهران اعلام شد، هیچ تخریبی صورت نمی گیرد و هر تخریبی با هماهنگی سازمان میراث انجام می شود.

*سایت موزه شهری مولوی افتتاح می شود
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: با توجه به كشف اسكلت چند هزار ساله در این منطقه تاریخی، این سایت موزه شهری در خیابان مولوی افتتاح می شود.
خسرو آبادی تصریح كرد: درحال حاضر تفاهم نامه آن میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و اداره كل و سازمان زیباسازی شهرداری تهران امضا شده است.
وی با بیان اینكه این طرح در 2 فاز به بهره برداری خواهد رسید گفت: فاز نخست آن مربوط به ساخت ورودی و خروجی این سایت و فاز دیگر آن مربوط به كاوش ها در محوطه تاریخی محدوده این طرح است.

*دفاتر تورگردی و مسافرتی فعال می شود
خسروآبادی درخصوص جذب توریسم و معرفی مكانهای تاریخی پایتخت گفت: به دنبال استاندارد كردن خدمات در هتل ها هستیم تا رضایت مندی را میان مسافران خارجی بیشتر كنیم.
وی ادامه داد: با همكاری شهرداری تهران بسیاری از مكان های تاریخی پایتخت را مسیریابی كرده ایم تا در اسرع وقت به مسافران معرفی كنیم.
مدیركل میراث فرهنگی استان تهران در خصوص آخرین اقدامات محوطه تاریخی عشرت آباد در میدان سپاه اشاره كرد و گفت: دستور تعدیل ساخت و ساز آن ساختمان در حریم این محوطه تاریخی از سوی قوه قضاییه صادر شد و در این خصوص دفاع قانونی خود را مبتنی بر مستندات انجام داده ایم.
خسروآبادی به محوطه تاریخی عودلاجان اشاره كرد و گفت: در توسعه شهری و حفظ میراث و بافت تاریخی نیاز داریم تا هر گونه تغییر در بافت تاریخی با هماهنگی میراث صورت گیرد.
تهرام/7247//1348