۱۷ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۳۸
کد خبر: 81712685
۰ نفر
فاز دوم كافه كتاب مريوان افتتاح شد

سنندج - ايرنا - فاز دوم كافه كتاب مريوان با رونمايي از تنديس 'احمد بگ كوماسي' روز شنبه در سينما كوردستان مريوان افتتاح شد.

به گزارش ايرنا، مدير سينما كوردستان مريوان در حاشيه اين آيين به خبرنگار ايرنا گفت: نظر به توسعه ادبيات و شعر نو در كشور و مريوان و همچنين استقبال گسترده از اجراي برنامه هاي كافه كتاب از جمله شعرخواني و داستان نويسي، فاز دو كافه كتاب به بهره برداري رسيد.
فاتح بادپروا افزود: علاقه مندان و جوانان بسياري در اين شهر مشتاقانه پيگير ادبيات و فرهنگ اصيل كشور، استان كردستان و مريوان هستند كه در پايان هر هفته در محيطي كاملا ادبي و سالم علاوه بر بازديد از كافه كتاب و مطالعه كتاب، در برنامه هاي متنوع ادبي و فرهنگي شركت مي كنند.
او تصريح كرد: فاز دوم كافه كتاب با تلاش و همكاري سينما كوردستان، محفلي براي گردهمايي علاقه مندان و دوست داران ادبيات بوده و شاعران جوان با ارائه اشعار خود به شعر نو غناي بيشتري مي دهند.
مدير سينما كوردستان مريوان خاطر نشان كرد: يكي از سياست هاي ديگر كافه كتاب، ايجاد انگيزه و آشتي دادن مخاطبان و شهروندان مريواني با سينما است.
وي گفت: متاسفانه در طول چند ماه گذشته عليرغم اكران فيلم هاي به روز تعداد علاقه مندان به سينما كاهش چشمگيري داشته است.
در اين آيين عطا ولدبيگي و آرام فتحي، دو شاعر جوان مريواني اقدام به ارائه اشعار خود در قالب شعر نو به حاضران كردند.
شعرهاي كوتاه و بلند اين دو شاعر جوان در بيان دغدغه هاي دروني شاعران بود.
در اين آيين ادبي از تنديس احمد بگ كوماسي نيز بهره برداري شد.
احمد بگ كوماسي (1793-1876م) شاعر قرن 19 ميلادي است، زادگاه وي روستاي 'به رده سپي' از توابع بخش سرشيو شهرستان مريوان است، همچنين او متخلص به خالوي كوماسي و هم عصر با شعرايي همچون مولوي تاوگوزي بوده است.
مريوان در 130 كيلومتري غرب سنندج واقع شده است.ك/2
1904/7451

سرخط اخبار استان‌ها