جبهه اصلاحات اصفهان مردم را به شركت در مراسم تشییع شهدای غواص دعوت كرد

اصفهان - ایرنا - شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان با صدور بیانیه ای مردم این شهر را به شركت در مراسم تشییع شهدای غواص و گمنام دعوت كرد.

به گزارش ایرنا، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان در این بیانیه كه روز شنبه صادر شد با اشاره به آیه وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ اضافه كرد: نزدیك به سه دهه پیش، 175 كبوتر سپیدبال عاشق، سینه اروند رود را شكافتند و در صیانت از مرزهای این سرزمین پاك در تاریخ جاودانه شدند.
جبهه اصلاحات استان اصفهان افزود: اكنون این مردان مرد سرافرازانه به آغوش مام وطن بازگشته‌اند، با پلاك‌هایی از جنس نور و آویخته بر سینه‌هایی سرشار از اخلاص و ایمان و با دستانی بسته و بالهایی گشوده به سوی آسمان، تا این سرزمین اهورایی در ادامه تاریخ بلند و پربارش، استوار بماند و از ودایع الهی و اخلاقی خالی نماند.
در ادامه این بیانیه آمده است: این دست‌های بسته، امروز مردانه ‌تر و استوارتر از هر دست دیگر، بیانگر روح بلند و ستم ستیز ایرانی است كه شجاعانه در برابر سختی‌ها و تلخی‌ها سر تسلیم فرود نمی آورد و در گوش تاریخ می سراید: ما زنده به آنیم كه آرام نگیریم ؛ موجیم كه آسودگی ما عدم ماست.
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان اضافه كرد: بی شك تشییع پیكر پاك این منادیان عزت و شرف، بسان فریاد بیدارباشی است تا غافلان و نابكاران را از خواب جهل برهاند.
جبهه اصلاحات استان اصفهان در ادامه بیانیه خود آورده است: شورای هماهنگی این جبهه دوشادوش مردم خداجو و قدردان به استقبال این كبوتران خونین بال می رود تا به خود و دیگران یادآوری كند كه آن غیورمردان با دست بسته رفتند تا دست ملت ایران بسته نباشد و دهانشان پر از خاك شد تا زبان ملت در برابر زور و ستم، به حق گویی باز بماند.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: نسیم روحانی این شهیدان خدایی بر فضای شهر شهیدان می وزد و عطر دل انگیز ایثار و فداكاریشان مشام جان را می نوازد.
حركت كاروان شهدای غواص، خط شكن و گمنام استان اصفهان از روز چهارشنبه از شهر كاشان آغاز و پس از عبور از شهرستانهای آران و بیدگل، گلپایگان، خوانسار، فریدن، تیران، نجف آباد، خمینی شهر، فلاورجان، لنجان، مباركه، شهر بهارستان و شاهین شهر و برخوار، عصر دوشنبه 19مرداد همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق (ع) در شهر اصفهان تشییع و خاكسپاری خواهد شد.
28 اردیبهشت ماه سال جاری پیكر مطهر 270 شهید دفاع مقدس، از طریق مرز شلمچه وارد كشور شد كه پیكر 175 نفر از آنان جمعی از غواصان شهید عملیات كربلای 4 بودند كه با دستان بسته در یك گور دسته جمعی منطقه ابوفلوس كشف شدند.
هویت پیكر مطهر 50 شهید از این شهدا تاكنون شناسایی شده است كه 11 نفر آنها از استان اصفهان هستند.
سردار مجتبی شیروانیان دبیر ستاد استقبال از شهدای غواص اصفهان نیز رو پنجشنبه اسامی غواصان شناسایی شده از استان اصفهان را به شرح زیر اعلام كرد:
رسول رمضانی، حسین رفیعی، غلامرضا مظاهری، حمیدرضا صغیرا، محمد جواد زمانی، حمید مسائلی، علیرضا جمشیدی خوزانی، زهیر تركان، محمد قاراخوانی از اصفهان و منوچهر خراط و ابوالفضل لسان از كاشان.
دبیر ستاد استقبال از شهدای غواص تصریح كرد: شهدای شناسایی شده روز شهادت امام جعفر صادق (ع)در اصفهان تشییع و خاكسپاری می شوند.
2093

سرخط اخبار استان‌ها