نماينده مجلس:‌ رسانه ها در توسعه و مديريت جامعه سازنده و اثر گذارند

نوشهر- ايرنا - نماينده مردم شهرستان هاي نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس شوراي اسلامي، گفت:‌ رسانه ها علاوه بر آگاهي بخشي جامعه، در توسعه همه جانبه و مديريت درست مسوولان كشور در اداره امور، مي توانند بسيار سازنده و اثرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، ‌قاسم احمدي لاشكي روز شنبه در نشستي كه به مناسبت روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمي رييس دفتر نمايندگي خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) در مزارشريف افغانستان در تالاراجتماعات اداره فرهنگ ارشاد نوشهر برگزار شد، افزود:‌ اين شهيد وارسته خونش را براي عزت قلمش فدا كرد بنابر اين در پي اين اتفاق مسووليت خبرنگاران بيش از گذشته است.
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز خبرنگاران بايد با نقدهاي منصفانه و به دور از هرگونه تخريب اقدامات دولت را در اين بخش با هدف آگاهي بخشي عموم افراد جامعه اطلاع رساني كنند.
وي در تشريح عملكرد دولت تدبير و اميد اظهارداشت: دولت تدبير و اميد راه هاي سختي را براي رفاه، آباداني و توسعه كشور طي كرده است و رسانه ها نيز در اين مسير بايد دولت را براي خدمات رساني بهتر ياري كنند.
احمدي لاشكي افزود: ‌اين كه امروز شاهد استقبال چشمگيري از سوي برخي از سران كشورهاي منطقه و اروپايي در عرصه ديپلماسي با هدف برقراري مبادلات اقتصادي با ايران هستيم متاثر از موفقيت هاي دولت بويژه تيم مذاكرات هسته اي در اين حوزه است.
وي،‌ تصريح كرد:‌ امروز تمامي اين موفقيت ها نشات گرفته از شهداي گرانقدر دوران دفاع مقدس و دانشمندان شهيد هسته اي در نظام اسلامي است.
او با تاكيد برلزوم اهتمام وي‍ژه مسوولان نهادهاي ذيربط در جهت ساماندهي خبرنگاران و نيز بسترسازي مناسب براي گرايش به سمت و سوي حرفه اي شدن فعالان اين عرصه،‌ گفت :‌ اين قشر بي ادعاي جامعه با قلم ،انديشه و ايده هاي ناب مي توانند اقدامات مسوولان را در راه توسعه و آباداني منعكس و مشكلات را به بهترين شكل ممكن در قالب گزارش و خبر اطلاع رساني كنند.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نوشهر نيز در اين مراسم هفدهم مرداد سال 77 را تداعي گر ياد و خاطره شهداي خبرنگار بوي‍ژه شهيد صارمي خبرنگار ايرنا دانست و برلزوم تدوين قانون حمايتي از رسانه ها در مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد.
بابك شمس ناتري گفت :‌ درپي وضع و تدوين قوانين حمايتي بخش عمده اي از مشكلات فعالان اين عرصه در كشور برطرف خواهد شد.
وي پاسخگويي و ‌هم افزايي با خبرنگاران را از شاخص هاي يك مسوول خوب در حوزه مديريتي از نگاه رييس دولت تدبيرو اميد دانست و از مسوولان ادارات شهرستان خواست با خبرنگاران همكاري بيشتري داشته باشند.
حجت الاسلام اصغرمختاري كلارستاقي رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي چالوس نيز در اين مراسم گفت :‌ از نگاه قرآن كريم خبرنگاران از جايگاه بسيار بالايي برخوردارند بنابر اين خبرنگاران بايد در حفظ جايگاه خود كوشا باشند.ك/2
7078 /1501/1654

سرخط اخبار استان‌ها