ایران آنلاین به طور رسمی رونمایی شد

تهران- ایرنا- همزمان با هفدهم مرداد و روز خبرنگار در مراسمی با حضور محمد خدادی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، محمدتقی روغنی‌ها مدیرمسئول موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران ، خبرنگاران و كاركنان این موسسه به طور رسمی از سایت ایران آنلاین رونمایی شد.

به گزارش عصر شنبه گروه فرهنگی ایرنا از موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران، در این مراسم مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: نام نهادن یك روز به نام روز خبرنگار تنها یك اقدام سمبلیك است. هر ثانیه متعلق به خبرنگار است چرا كه هر لحظه با خبر ارتباط است و به نوعی خبر با زمان ارتباطی مستقیم دارد.
خدادی تصریح كرد: مذاكرات هسته ای بدون خبرنگار و خبر نمی‌توانست مذاكره بشود. در حال حاضر كه روزهای سخت مذاكرات به اتمام رسیده فشار زیادی بر خبرنگاران حاكم است و همچنان در همه ساعات پیگیر جزئیات و جمع‌آوری اطلاعات و تولید مطالب مربوط به این رخداد هستند.
وی افزود: قرار گرفتن در رسانه‌ای به نام ایران بار مسئولان این وظیفه را بیشتر می‌كند. خبرنگاری شغلی نیست كه به نسبت دیگر مشاغل امنیت و رفاه بیشتری داشته باشد بلكه می‌توان گفت خبرنگار عین آن كسی است كه در راه خدا جهاد می‌كند. بی معنا زندگی كردن سخت است، خبرنگار معنا دارد؛ رسانه بدون انسان معنا ندارد، چراكه رسانه فقط به انسان فكر می‌كند و معنایش این است كه بواسطه آن زندگی مردم متعالی‌تر شود.
همچنین مدیرمسئول روزنامه ایران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه رسانه تصریح كرد: وظیفه ماست به عنوان خبرنگار و عضو این مجموعه آن گونه كه شایسته است در جهت حفظ منافع ملی و پیشبرد اهداف كشور قدم برداریم.
روغنی‌ها با بیان اینكه در سال 59 در این عرصه فعالیت خود را آغاز كرده است، اضافه كرد: امیدوارم با وجود مشكلاتی كه به طور متعارف در این عرصه وجود دارد بتوانیم آنچه كه در راه اهداف و مصالح كشور و انقلاب گام برمی‌داریم، با آموزش هرچه بیشتر به نحو مطلوب هر روز به انجام رسیده و ادامه داشته باشد.
مدیرعامل موسسه ایران با اشاره به گذشت دو سال از دوران مسئولیتش در موسسه ایران اظهار داشت: در این مدت سعی داشتیم چندین پروژه را در موسسه به ثمر برسانیم كه از جمله یكی از آنها راه‌اندازی سایت ایران آنلاین بود. در این مدت تلاش كردیم كه این سایت به صورت مناسب، مطلوب و اثرگذار به ثمر برسد كه امروز در این مراسم پس از چند ماه تلاش مستمر مسئولان فنی و خبرنگاران فعال این بخش در تحریریه این سایت به ثمر نشست كه از این پس شاهد فعالیت رسمی آن خواهیم بود.
وی در پایان سخنانش برای همه خبرنگاران و فعالان این عرصه آرزوی سعادت و توفیق روزافزون و اظهار امیدواری كرد كه از این پس نیز آنچه را برعهده دارند به بهترین شكل ممكن انجام دهند.
در ادامه این مراسم از ابوالقاسم وطن‌دوست، ابراهیم امینی‌زاده و فرامرز سید آقایی از پیشكسوتان و اساتید این عرصه تقدیر به عمل آمد . ابوالقاسم وطن‌دوست از پیشكسوتان حوزه رسانه در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، موسسه ایران و صدا وسیما ابراز داشت: خیلی خوشحالم و از خدا سپاسگزارم كه بار دیگر این توفیق را پیدا كردم در این جمع حضور داشته باشم. درست است كه ما كار را برای معیشت انجام می‌دهیم، چه خوب است كه كارمان را با علاقه انجام دهیم. چراكه در پس هر كار و حرفه‌ای قاعده و استدلالی وجود دارد كه باید در آن راه زحمت كشید و به نتیجه رسید.
همچنین ابراهیم امینی‌زاده در سخنانی كوتاه ابراز داشت: ایران بخاطر نامش تعلق خاطری در ما به وجود آورده است. بهترین سال‌های زندگی‌ام را در این مجموعه گذراندم، اگر می‌خواهید مجموعه ایران از شما راضی باشد وقتی قلم روی كاغذ می‌گذارید همه مردم ایران را كه برای آنها می‌نویسید جزوی از خانواده خودتان بدانید.
همچنین فرامرز سید آقایی از خبرنگاران پیشكسوت روزنامه ایران كه به تازگی بازنشسته شده است با اشاره به اینكه بیش از 19 سال از بهترین دوران خود را در روزنامه ایران گذرانده است گفت: برای من افتخار بزرگی است كه پس از طی این سالها در كسوت خبرنگاری بازنشسته شده ام.
پایگاه خبری ایران آنلاین با نشانی ion.ir قایل دسترس است. در این سایت علاوه بر پوشش اخبار و رویدادهای روز مطالب و محتوای رسانه ای روزنامه ایران ، ویژه نامه ها و... منتشر می شود.
فراهنگ**1293**1601**