12 مدیر كشوری، منطقه ای و استانی با حضور در ایرنا مشهد روز خبرنگار را پاس داشتند

مشهد - ایرنا - 12 نفر از مدیران كل و روسای ارگانهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی در قالب هیاتهای مختلف همزمان با 17 مرداد روز خبرنگار با حضور در مركز خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی در مشهد ضمن تجلیل از مقام شهید محمد صارمی، این روز را گرامی داشتند.

سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در هفدهم مرداد ماه سال 1377 به همراه هشت نفر از اعضای كنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست عوامل جهالت و نفاق، از سوی شورای فرهنگ عمومی و دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری شده است.
در این چارچوب رییس شورای عالی استانها، رییس پژوهشكده علوم و صنایع غذایی ایران، قائم مقام شركت برق منطقه ای شرق كشور شامل استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی، مدیركل روابط عمومی آستان قدس، مدیركل ثبت اسناد خراسان رضوی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، مدیركل حج و زیارت خراسان رضوی، مدیركل تعاون روستایی، رییس بانك توسعه صادرات خراسان رضوی، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد، رییس هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی و معاون فرهنگی بنیاد شهید این استان به دیدار رییس و خبرنگاران ایرنا در مشهد آمدند.
مدیران كل و روسای ارگانهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی علاوه بر نشست با رییس و خبرنگاران ایرنا در مشهد از بخشهای مختلف این مركز شامل تحریریه، اخبار چندرسانه ای عكس، فیلم و آرشیو بازدید كرد و در جریان فرآیند تولید تا انتشار اخبار و گزارشهای بر روی خروجیهای مختلف سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت.
غلامرضا بصیری رییس شورای عالی استانها در این دیدار سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی را رسانه ای شاخص، حرفه ای و باسابقه در عرصه اطلاع رسانی توصیف و بیان كرد: مسوولیت این رسانه مادر در حوزه های مختلف اعم از داخلی و خارجی سنگین و تكالیف آن گسترده است.
سیدجلال فیاضی عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد نیز با حضور در ایرنا مشهد سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی را رسانه اصلی و رسمی كشور و دست برتر نظام جمهوری اسلامی ایران در تقابل با قولهای رسانه ای دنیا توصیف كرد.
غلامرضا رحمتی زاده مدیركل ثبت اسناد خراسان رضوی هم در دیدار امروز خود با خبرنگاران ایرنا در مشهد گفت: اگر حمایت، تعامل و همكاری رسانه ای به ویژه از سوی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نبود در ایجاد تحول و تغییرات اساسی كه در قالب طرحهای مختلف در جهت بروز رسانی این حوزه صورت گرفت، با دشواری مواجه می شدیم.
امروز همچنین حضور كودكان تحت پوشش موسسه خیریه گلستان علی(ع) به همراه سرپرستان این مجموعه كه با شاخه های گل روز خبرنگار را تبریك گفتند اشك شوق را از دیدگان خبرنگاران و فعالان عرصه خبر در ایرنا مشهد جاری كرد.
پیش از این نیز علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی با حضور در ایرنا مشهد به مناسبت پاسداشت روز خبرنگار گفته بود: سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان رسانه مادر و ابزار قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران رسالتی سنگین و نقش محوری در عرصه فعالیتهای رسانه ای دارد.
رییس كل دادگستری خراسان رضوی و مدیركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان نیز اواخر هفته پیش به همین منظور در ایرنا مركز مشهد حضور یافتند.
1906/1858

سرخط اخبار استان‌ها