100 هكتار از مراتع شهرستان سراب در آتش سوخت

تبريز- ايرنا- فرمانده انتظامي شهرستان سراب گفت : با وقوع حادثه آتش‌سوزي در يكي از روستاهاي تابعه اين شهرستان ، يكصد هكتار از اراضي و مراتع اين شهرستان طعمه حريق شد.

به گزارش روز شنبه پايگاه خبري پليس، سرهنگ محمد جعفرزاده افزود : با وصول خبر حادثه آتش‌سوزي در مراتع روستاي ' سردها ' و ' دامنه كوه بزقوش' روي داد، بلافاصله عوامل اين يگان به همراه سازمانهاي آتش‌نشاني، منابع طبيعي، هلال احمر، محيط زيست، تيپ 40 ارتش و اهالي روستاهاي اطراف در محل حاضر و با تمام امكانات در جهت خاموش كردن آن بسيج شدند.
وي ادامه داد : با تلاش ماموران و ساير يگان‌هاي امدادي، آتش شد و علت بروز حادثه و ميزان خسارت وارد نيز توسط كارشناسان مربوطه در دست بررسي است.
فرمانده انتظامي سراب همچنين از وقوع يك حادثه آتش‌سوزي ديگر در محله ' لاله قبا ' خبر داد و گفت : در اين حادثه يكهزار و 600 بسته علوفه به ارزش تقريبي 120 ميليون و 800 هزار ريال در اثر اتصال سيم برق طعمه حريق شد.
وي از شهروندان و مسافران درخواست كرد : با توجه به گرمي هوا و گسترش سريع آتش در اين فصل، از آتش زدن بي‌جهت اراضي و روشن كردن آتش در نزديك مراتع و زمين هاي كشاورزي خودداري كنند و در صورت نياز به روشن كردن آتش براي تهيه غذا، حتما از خاموش شدن آتش مطمئن شده و بعد محل را ترك كنند.
6120 / 1495

سرخط اخبار استان‌ها