خبرنگاران قاصدان نور و آگاهی بخشی هستند

تهران - ایرنا - رییس سازمان بسیج زنان كشور خبرنگاران را قاصدان نور و آگاهی بخشی دانست كه حضور و رسالت آنان در جامعه به اطلاع رسانی و انعكاس اخبار و رویدادها منجر می شود.

مینو اصلانی روز شنبه به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار - 17 مرداد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهارداشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه جزو صادق ترین و پر تلاش ترین افراد جامعه هستند كه با امكانات اندك، رسالت كلیدی خود را در جامعه به انجام می رسانند.
وی ضمن تبریك به خبرنگاران كشور به ویژه زنان پرتلاش خبرنگار و فعال، این روز را فرصتی مغتنم دانست تا از جایگاه معنوی این قشر از جامعه تقدیر و تجلیل شود.
اصلانی با بیان اینكه خبرنگاران قلب تپنده یك رسانه هستند، افزود: خبرنگاران وجدان بیدار جهان هستند و سلامت فرهنگی و فكری هر جامعه ای، مدیون تلاش های شبانه روزی آنان است‎.‎‏
رییس سازمان بسیج زنان كشور، فعالیت زنان خبرنگار را متفاوت دانست و گفت: آنان با ایفای نقش های متفاوت در جامعه در امر اطلاع رسانی سرآمد هستند.
هفدهم مردادماه سال 1377 محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف به شهادت رسید. روز 17 مرداد در تقویم كشورمان به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.
ایرنا افتخار دارد كه شهدای دیگری از جمله مسعود مشایخی، حسین فرهادی كوهپایه، علی نبی پور انگجی، سپهدار ساجدی، سیدمهدی میرافضلی، داریوش گودرزی كیا را طی هشت سال دفاع مقدس و سانحه هوایی تقدیم كرده است.
همچنین كاظم اخوان خبرنگار و عكاس خبرگزاری ایرنا یكی از چهار دیپلمات ربوده شده ایران در لبنان در سال 1361 است.
اجتمام(4)**1880**1776

سرخط اخبار جامعه