خشكسالي و كمبود اعتبارات مهمترين مشكلات آب شرب روستايي يزد است

يزد - ايرنا - مدير عامل شركت اب و فاضلاب روستايي يزد از مسائل اجتماعي، خشكسالي هاي پي در پي و كمبود اعتبارات بعنوان مهم ترين مشكلات حوزه تامين آب شرب و بهداشت مناطق روستايي ياد كرد.

به گزارش ايرنا محمد رضا حاتمي روز شنبه در نشستي با فرماندار تفت با اشاره به مشكلات و مسائل تامين آب مناطق روستايي، بر همدلي و همياري مردم و مسئولين براي عبور از بحران كنوني تاكيد كرد.
وي گفت: همه اين مشكلات و مسائل در سايه همدلي و همراهي مردم و مسئولين قابل رفع است و مي توان از اين مشكل نيز گذر كرد.
حاتمي بر ضرورت بهره گيري از شيوه هاي جديد براي تامين آب مورد نياز مردم تاكيد كرد و گفت: لازم است با مشاركت بخش خصوصي نسبت به استفاده از شيوه هاي نوين در تامين آب از جمله بهره گيري از آبهاي شور و غيرمتعارف در اين رابطه اقدام شود تا بخشي از مسائل در اين حوزه مرتفع گردد.
مديرعامل آبفار استان يزد در ادامه راهكارهايي را براي كاهش تبعات كمبود آب در برخي مناطق روستايي شهرستان تفت ارائه و تصميمات لازم اتخاذ شد.
فرماندار تفت هم با اشاره به مسائل و مشكلات عمده شهرستان در بخش تامين آب شرب و بهداشت روستايي گفت: روستاهاي متعدد و بسياري در سطح شهرستان تفت پراكنده است و مردمان عزيز روستايي ساكن در اين مناطق در بحث تامين آب مورد نياز خود با مشكلات و دشواري هايي روبرو هستند.
محمود زارع رشكوييه با اشاره به سكونت 60 درصد از مردم شهرستان تفت در مناطق روستايي اظهار داشت: اين مسئله بر ضرورت توجه به تامين آب مناطق روستايي تفت مي افزايد.
وي با اشاره به مصوبه ارزشمند دولت تدبير و اميد براي احياي قنوات شهرستان تفت در سال گذشته ادامه داد: بيش از 70 درصد آب مورد نياز مناطق روستايي شهرستان تفت به آبدهي قنوات بستگي دارد لذا بايد در اين رابطه راهكارهاي لازم انديشيده شود چرا كه خشكسالي هاي پي در پي آبدهي قنوات شهرستان تفت را به شدت تحت تاثير قرار داده است.
فرماندار تفت تسريع در اجراي طرح هاي پيشنهادي و كارشناسي شده براي تامين آب مناطق روستايي را ضروري دانست و اظهار داشت: لازم است هرچه سريع تر نسبت به عملياتي شدن اين طرح ها اقدام شود.
تفت در 20 كيلومتري شهر يزد قرار دارد و دو سوم جمعيت 45 هزار نفري آن در بيش از 300 روستا ساكن هستند.ك/3
7547

سرخط اخبار استان‌ها