پنج مجموعه شعر و داستان توليدي حوزه هنري كردستان رونمايي شد

سنندج- ايرنا- پنج مجموعه كتاب شعر و داستان شاعران و داستان نويسان كردستاني توليد حوزه هنري استان روز شنبه با حضور صاحبان آثار و هنرمندان در پرديس سينمايي بهمن سنندج رونمايي شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سرپرست فرهنگي و هنري حوزه هنري كردستان در اين آيين گفت: يكي از مهمترين برنامه هاي حوزه هنري استان، شناسايي، جذب و پرورش هنرمندان متعهد در عرصه ادبيات، معرفي اين هنرمندان به جامعه، حمايت از توليد آثار هنرمندان و اهتمام به ترويج مطالعه در ميان عموم مردم به ويژه نسل جوان است.
ايرج كاكي گفت: در اين راستا و با حمايت حوزه هنري در ابتداي سال جاري و با نگاه ويژه رييس حوزه هنري استان چندين مجموعه كتاب در بخش هاي مختلف توسط حوزه هنري به چاپ رسيده كه پنج عنوان آن مربوط به واحد آفرينش هاي ادبي بوده است.
وي در ادامه با اشاره به چهارمين جشنواره آثار و توليدات مراكز استاني حوزه هنري كه از هفتم تا نهم مهر ماه در اصفهان برگزار مي شود اظهار كرد: در دوره سوم جشنواره در كرمانشاه حوزه هنري با پنج اثرحضور پيدا كرد و موفق به كسب رتبه دوم در اين جشنواره شد و در اين دوره با هشت اثر از هنرمندان توانمند، استان حضور پررنگ تري در جشنواره دارد.
به گفته وي در مجموع تاكنون توسط حوزه هنري استان 17 عنوان كتاب شعر و داستان آثار هنرمندان استان به چاپ رسيده است و بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده تا پايان سال 94 چندين مجموعه ديگر در بخش هاي مختلف هنري بخصوص ادبيات پس از كسب مجوزهاي لازم چاپ و در اختيار علاقه مندان قرار مي گيرد.
در اين آيين و پس از رونمايي از مجموعه آثار، چند نفر از هنرمندان استان در نقد اين آثار مطالبي بيان كردند و صاحبان آثار نيز ضمن بيان ويژگي هاي كتاب هاي چاپ شده قطعاتي از اشعار چاپ شده را قرائت كردند.
كتاب شعر 'آن حلزون، آن حلزون محزون' اثر محمد رضا كلهر، كتاب شعر آييني 'پيمانه احساس' اثر طاهره تختي، كتاب شعر' با تنهاييت حرف بزن' نوشته ناهيد حسين پناهي و كتاب آييني 'سلام اي ماه مادر زاد من' و كتاب 'آبي تر از آسمان' گرد آوري بهزاد كرم اللهي مجموعه كتاب هايي بود كه در اين آيين رونمايي شد.ك/2
7348/1904

سرخط اخبار استان‌ها