پردازش مناسب ايرنا در انتشار اخبار نگاه منفي به استان را تغيير داده است

زاهدان- ايرنا- نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان گفت: پردازش مناسب خبرگزاري جمهوري اسلامي در انتشار اخبار نگاه منفي به استان را تغيير داده است اما بهبود بنيادي چهره منطقه نياز به تلاش همه رسانه ها دارد.

به گزارش ايرنا آيت الله عباسعلي سليماني روز شنبه با حضور در خبرگزاري جمهوري اسلامي به مناسبت گراميداشت 17 مرداد روز خبرنگار اظهار داشت: چهره سيستان و بلوچستان در گذشته خيلي زيبا نشان داده نمي شد و عمدتا اخبار منفي از استان انتشار مي يافت اما امروزه با همراهي خبرگزاري ايرنا به عنوان رسانه رسمي نظام تلاش بر اين است كه اخبار مثبت از ظرفيت ها و توانمندي هاي بيشمار استان منتشر شود.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: فعالان عرصه رسانه بايد تلاش كنند واقعيت هاي سيستان و بلوچستان در بخش هاي كشاورزي، شيلاتي، دريايي، فرهنگي، قرآني، ادبي، اقتصادي به خوبي منعكس كنند.
عضو خبرگان رهبري تامين 63 درصد مواد پروتئيني مورد نياز كشور، محصولات مختلف كشاورزي از جمله خرما و موز، وجود انديشمندان و متفكران ادبي و هنري به ويژه شاعر برجسته ملي استاد عباس باقري را گوشه اي از توانمنديهاي استان عنوان كرد.
نماينده مقام معظم رهبري در امور اهل سنت سيستان و بلوچستان و كرمان گفت: متاسفانه ارتباط مسوولان با خبرگزاري جمهوري اسلامي به عنوان رسانه رسمي دولت بهينه نيست و بايد تقويت شود كه در اين زمينه لازم است مسوول خبرگزاري جمهوري اسلامي در نشستهاي مختلف از جمله مراسم گراميداشت روز خبرنگار و شوراي اداري حساسيت كار رسانه ها و تاثير ارتباط مديران با خبرنگاران را بيشتر تشريح و تبيين كند.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان ادامه داد: دستگاه هاي اجرايي بايد با تقويت روابط عمومي هاي خود و استفاده از نيروهاي متخصص در اين حوزه ظرفيت هاي فراوان استان در بخش هاي زير پوشش را با هدف تقويت نگاه مثبت به منطقه انتشار دهند.
آيت الله سليماني در جريان بازديد از خبرگزاري جمهوري اسلامي مركز سيستان و بلوچستان در تماس تلفني با خدادي مديرعامل خبرگزاري جمهوري اسلامي با تبريك روز خبرنگار از زحمات اين رسانه دولتي در انتشار مناسب اخبار در عرصه ملي و استاني تقدير كرد.
محمد خدادي مديرعامل خبرگزاري جمهوري اسلامي نيز از حضور نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان در مركز خبرگزاري ايرنا استان قدرداني كرد.
رييس خبرگزاري جمهوري اسلامي مركز سيستان و بلوچستان نيز در اين ديدار گزارشي از عملكرد اين مجموعه ارائه كرد و گفت: خبرنگاران و تلاشگران خبرگزاري جمهوري اسلامي استان در طول سال گذشته افزون بر پنج هزار خبر و گزارش و در چهار ماه نخست امسال نيز حدود 1700 خبر و گزارش توسط خبرنگاران اين مركز تهيه و منتشر كرده اند.
حيدر سراياني افزود: سيستان و بلوچستان با وجود گستردگي و پراكندگي و مسائل خاص جغرافيايي و قومي و مذهبي بنحو شايسته اي در زير چتر خبري ايرنا قرار دارد و اين سازمان رسمي و دولتي نظام همواره در راستاي ارتقا و تعميق وحدت و همدلي در اين استان تلاش كرده است.
3042/6081

سرخط اخبار استان‌ها