اهداف ارتقاي سلامت جامعه با مشاركت خبرنگاران امكان پذير است

شاهرود - ايرنا - رييس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني شاهرود گفت: ارتقاي شاخص ها در حوزه هاي مختلف بهداشتي مرهون همدلي‌ و همزباني‌ خبرنگاران است و تحقق اهداف ارتقاي سلامت جامعه در سايه حضور و مشاركت فعالانه اصحاب رسانه امكان پذير است.

به گزارش روزشنبه روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود، سيد عباس موسوي افزود: سلامت برترين نعمت الهي و انسان سالم محور توسعه پايدار است.
وي با بيان اينكه دستيابي به توسعه پايدار در زمانه گسترش تعيين كننده ارتباطات و اطلاعات مرهون آگاهي و مشاركت فعال آحاد جامعه خواهد بود.
وي تاكيد كرد: در اين ارتباط خبرنگاران و اصحاب رسانه كه عهده دار انتقال اخبار و اطلاعات به ‌هنگام، صحيح و گزارش دستاوردهاي اميد افزاي بهداشت و درمان به مردم و انعكاس مسئولانه افكار عمومي هستند، داراي جايگاهي ارزنده است.
وي ادامه داد: در شرايط كنوني كه طرح ملي تحول سلامت در حوزه هاي درمان و بهداشت در حال اجراست، نقش خبرنگاران در اطلاع رساني دو سويه از سوي نظام سلامت و از سمت گيرندگان خدمات سلامت يكي از اركان توفيق اين طرح و تعهد ملي است.
وي ادامه داد: در تحقق شعار امسال كه بنا به فرمايش مقام معظم رهبري سال دولت و ملت، همدلي و همزباني نامگذاري شده است وظايف و نقش تلاشگران عرصه خبر ازجمله اخبار سلامت برجسته و قابل قدرداني است.
و ي با تبريك 17مرداد روز خبرنگار ، ياد و خاطره شهيد محمود صارمي خبرنگار ايرنا را كه در سال 1377 در مزار شريف مركز استان بلخ در شمال افغانستان به شهادت رسيد، گرامي داشت.ك/1
7358/2047/

سرخط اخبار استان‌ها